Фонд державного майна України (ФДМУ) та Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) наголошують на зриві Генеральною прокуратурою України процесу повернення акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» (ВАТ «НЗФ») у держвласність і звертаються до Уряду за підтримкою у цьому питанні. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в прес-службі ФДМУ.
За інформацією прес-служби ФДМУ, 22 серпня цього року ФДМУ спільно з ДКЦПФР звернулися у Кабінет Міністрів України з проханням надати доручення Міністерству юстиції України підтримати позовні вимоги Фонду державного майна України в межах справи про повернення акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» у державну власність в частині застосування механізму зарахування акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» на рахунок Фонду.
У прес-службі нагадали, що у Господарському суді м. Києва розглядається справа за позовом ФДМУ до ПФК «Придніпров'я» про витребування майна з чужого незаконного володіння, поданого 11.03.2006 року. ФДМУ у своїй позовній вимозі просить суд встановити єдиний законний механізм повернення акцій до держвласності. Зокрема, просить визнати за державою в особі ФДМУ право власності на акції ВАТ «НЗФ» та зобов'язати зберігача акцій — АКБ «Укрсоцбанк» — перерахувати на рахунок у цінних паперах ФДМУ акції у розмірі 50% плюс одна акція ВАТ «НЗФ».
Як зазначили в прес-службі, 10-го травня цього року заступник Генерального прокурора України звернувся до Господарського суду м. Києва в рамках справи за позовом ФДМУ про витребування майна з чужого незаконного володіння з позовною заявою, в якій, зокрема, просить суд зобов'язати ФДМУ на підставі виписки з реєстру власників цінних паперів акціонерного товариства, наданої ТОВ «Славутич-реєстратор», здійснювати передбачені чинним законодавством дії з управління корпоративними правами держави у ВАТ «Нікопольський завод феросплавів».
За інформацією прес-служби, представниками всіх органів виконавчої влади, задіяних у процесі повернення акцій ВАТ «НЗФ» у держвласність, неодноразово наголошувалося, що у разі задоволення позовних вимог Генпрокуратури, акції ВАТ НЗФ знову не будуть повернуті у державну власність і Фонд не зможе вступити у права власності на акції. Усі члени робочої групи під стенограму підтвердили підтримку зі свого боку позиції ФДМУ у справі повернення акцій ВАТ «НЗФ» у держвласність та хибність позиції Генпрокуратури.