Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 31 березня 2025
15:11

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Обережно: тонкий лід! Дніпровські рятувальники нагадують про заборону відвідування водойм

|«« «« »» »»|

Пан Ігор рибалить узимку вже багато років. Сьогодні він разом із дружиною знову прийшов на водойму. Подружжя знає про заборону, проте не може відмовитися від улюбленого хобі.

«Найголовніше — не панікувати й завжди перевіряти кригу перед виходом. У мене є спеціальна палиця, і кожні 20 метрів я перевіряю лід, щоб не провалитися. Ніколи не виходжу на водойму за плюсової температури. А якщо все ж таки провалився, головне — не панікувати, кликати на допомогу й намагатися вибратися з ополонки», — розповідає чоловік.

Підліток Павло разом із другом також полюбляють прогулянки на льоду: «Батьки знають, що ми тут. Правила безпеки знаємо, нам пояснили, що робити, якщо провалимося».

Рятувальник, сержант служби цивільного захисту Дніпропетровської області Артем Приймак розповідає:

«За цей тиждень в області вже були нещасні випадки на льоду, декілька з них — у Дніпрі. Два виїзди були на порятунок, на щастя, людям вдалося допомогти. Ще два — на пошукові роботи. Рибалок, які пішли під лід, не вдалося врятувати. Час реагування залежить від місця виклику. Якщо це в межах Дніпра, реагуємо за кілька хвилин. Головна порада тим, хто провалився піл лід, — не панікувати, не знімати одяг, не витрачати сили. Треба зафіксуватися на льоду, покликати на допомогу, згрупуватися й повільно вибиратися самотужки. Обов'язково викликати рятувальну службу за номером 101 та швидку медичну допомогу. Ми регулярно проводимо профілактичні бесіди, роздаємо інформаційні брошури.

Важливо донести до людей, у яких умовах можна виходити на лід. Не варто цього робити в темну пору доби, в туман, а також не свердлити ополонки занадто близько одна до одної. Безпечний лід має бути не менше ніж 7 см завтовшки. Найнебезпечніші місця — біля очерету та електростанцій, де крига значно тонша. Якби людей штрафували, думаю, вони відповідальніше ставилися б до цього питання. Наразі немає спеціально відведених місць для безпечної риболовлі. Якби такі зони були організовані й контрольовані, це могло б значно зменшити ризики».

За 2024 рік на водоймах Дніпропетровщини через тонку кригу загинуло 97 людей, серед них 7 дітей. Вдалося врятувати 40 осіб, з яких 2 дітей. У 2025 році вже 9 загиблих, 7 вдалося врятувати, серед них 2 дитини.

«Ми всі бачили відео, на яких містяни катаються на квадроциклах, виходять на кригу із дитячими візочками. Це дуже небезпечно. Подібні випадки фіксують камери спостереження міста Дніпра. Інформація миттєво передається в поліцію та ДСНС, ті, у свою чергу, вживають відповідних заходів», — додав в. о. начальника Ситуаційного центру міста Дніпра Артем Богдан.

До згаданого центру може звернутися кожен і отримати відео з камер спостереження. Для цього потрібно лише заповнити Google-форму за посиланням. За минулий рік спеціалісти Ситуаційного центру опрацювали 2071 запит, а з початку цього року вже розглянули 371. До системи підключено понад 2 500 камер по всьому місту.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Історичному музею

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті