Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 23 квітня 2025
06:17

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

«Організм перебуває в постійному стані стресу». Як убезпечити себе під час спеки — розказав кардіолог з Дніпра

«Організм перебуває в постійному стані стресу». Як убезпечити себе під час спеки — розказав кардіолог з Дніпра
Дмитро, кардіолог. Суспільне Дніпро

Кілька тижнів на Дніпропетровщині тримається аномальна спека. Позначки на термометрі сягають майже 40 градусів тепла. Щодня до однієї з лікарень Дніпра доправляють близько десятка людей, у яких через спеку загострилися хронічні хвороби.

Які є ризики для здоров'я та як убезпечити себе під час рекордних температур — Суспільному розповів кардіолог Дмитро.

— Хто в групі ризику під час спеки?

— Спека створює ризики для всіх людей, особливо для пацієнтів, старших 55 років, тому що вони мають захворювання серцево-судинною системи, цукровий діабет тощо. Спека приводить до загострення цих хвороб і погіршення стану.

Спека — це зневоднення організму, це втрата рідини, адже ми пітніємо — а це втрата необхідних для роботи організму речовин. Організм перебуває в постійному стані стресу, зневоднення та теплового виснаження, теплового удару.

— Яких пацієнтів найчастіше доправляють до лікарні під час спеки?

— Основний негативний момент спеки – це тепловий удар. Пацієнти непритомніють на вулиці, вдома, в транспорті. Щодня до нас привозять таких пацієнтів. Найчастіше це відбувається вдень, десь з 10 до 14 години. Часто у таких пацієнтів підвищується артеріальний тиск – це гіпертонічні кризи. Особливо найбільше ускладнення – це інсульт, інфаркт, нестабільна стенокардія. Є також пацієнти з цукровим діабетом, вони не допивають рідини, отож підвищується рівень цукру крові.

Пацієнти, найчастіше пацієнти з порушенням ритму, особливо частіше таке буває, якщо пацієнт довгий час знаходиться на відкритому повітрі, відбувається зневоднення, ще раз повторюю організм, втрачаються необхідні мікроелементи, наприклад, перш за все калій, як і необхідний мікроелемент для роботи серця. На фоні такої гіпокаліємії трапляється порушення ритму. Це підвищує ризик для інсульту і інфаркту.

Кожну добу в середньому до 10 пацієнтів звертаються з такими симптомами. Хто сам звертається, кого приводять за руки, як-то кажуть.

Якщо це трапляється на вулиці, то викликаємо бригаду швидкої медичної допомоги, яку підставляють в різні лікувальні заклади, зокрема до нас.

— Як діяти під час спеки?

Якщо ви відчуваєте симптоми теплового удару на вулиці, потрібно перейти в тіні, а краще зайти в приміщення. Сядьте, а якщо є можливість, то лягайте. Намочиіть водою серветку чи будь-яку тканину й покладіть на голову. Якщо хочеться пити воду, то краще вживати кімнатної температури, не холодну. Так само робимо з людиною, яка знепритопніла. І обов’язково викличте швидку допомогу, аджетепловий удар може викликати ускладнення.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті