Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 31 березня 2025
17:56

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Чи мають дніпряни сплачувати екологічний податок за викиди дизельних генераторів?

Чи мають дніпряни сплачувати екологічний податок за викиди дизельних генераторів?

Статтями 14 та 240 Податкового Кодексу України передбачено сплату податку за екологічне забруднення при використанні дизельних генераторів усіма суб'єктами господарювання та організаціями.

На щастя, 13 грудня 2022 року було ухвалено спеціальний Закон України № 2836-XI, який скоригував дію згаданих статей на період воєнного стану.

Детальніше про необхідність сплати екологічного податку за використання дизельних генераторів розповіли фахівці дніпровської юридичної фірми «Цитадель»:

«Чи потрібно сплачувати екологічний податок за дизельні генератори?

Відповідно до п. 240.1 ст. 240 ПКУ платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Підпунктом 14.1.230 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти.

Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-XI тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розд.

VIII (Екологічний податок) ПКУ, із визначення стаціонарних джерел забруднення (в значенні пп. 14.1.230 п. 14.1 ст. 14 ПКУ) виключені електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, НЕ виникають податкові зобов'язання з екологічного податку».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
нових сучасних трисекційних трамваїв закупить Дніпро

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті