Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
09:44

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Для ідентифікації загиблих у зоні АТО та пошуку зниклих безвісти солдатів планується створити Єдиний реєстр

Для ідентифікації загиблих у зоні АТО та пошуку зниклих безвісти солдатів планується створити Єдиний реєстр
фото с сайта mvs.gov.ua
Для ідентифікації загиблих у зоні АТО та пошуку зниклих безвісти солдатів планується створити Єдиний реєстр. Цю ініціативу облдержадміністрація вже направила до Адміністрації Президента України.

Сьогодні у моргах країни перебуває велика кількість не ідентифікованих тіл загиблих. По всій країні громадяни розшукують своїх загиблих родичів. Тому з’явилася необхідність систематизувати роботу в цьому напрямі. Як пояснив заступник губернатора Святослав Олійник, робота спеціальної бази даних дозволить жителям України, родичі яких є зниклими безвісті або загинули в зоні АТО, в максимально стислі терміни безкоштовно отримати інформацію про їх місцезнаходження.

«Ідея Єдиної інформаційної бази передбачає два аспекти реалізації - географічний і юридичний. Географічний полягає в тому, щоб об'єднати інформацію про всі тіла, які знаходяться по різних куточках країни, в одному місці. Зараз у розпорядженні МВС є 9 спеціальних лабораторій у всіх обласних центрах країни. МВС в змозі зробити відбір всіх проб в своїй системі. Таким чином, ми отримуємо єдину універсальну інформацію по пробам, доступну в будь-якій області. Далі родич може здати свій аналіз для ДНК-експертизи хоч у Вінниці, хоч в Тернополі, і навіть якщо тіло солдата знаходиться, скажімо, в Дніпропетровську, то туди буде їхати не обов'язково. Єдина база дозволить віддати дані ДНК в одному місці, а отримати інформацію по ним - в іншому», - розповів Святослав Олійник.

За його словами, юридичний аспект полягає у тому, як гарантувати родичу проведення абсолютно безкоштовної для нього ДНК-експертизи? За фактом смерті кожного солдата відкривається кримінальне провадження - чи то в СБУ, як теракт, чи то в міліції - як замах на життя військовослужбовця.

«Куратором усіх проваджень є прокуратура, і саме вона дає дозвіл на поховання. Тому в Генеральній прокуратурі повинно бути єдине провадження, яке може систематизувати кримінальні розслідування із Запорізької, Харківської, Дніпропетровської областей. І в рамках цього єдиного провадження прокуратура повинна видавати родичам, які звернулися за допомогою, постанову на проведення відповідної ДНК-експертизи. На підставі цієї постанови людина йде в НДЕКЦ, здає аналізи, але гроші не платить. У МВС отримують результат цих аналізів, звіряють його з єдиною інформаційною базою і дають відповідь - де знаходиться тіло солдата, який співпав за ДНК-експертизою. Тільки таким чином ми допоможемо родичам прискорити процес знаходження рідних», - наголошує Святослав Олійник.

Довідка:

Єдиний реєстр бази даних невстановлених тіл загиблих, а також родичів зниклих безвісти планується створити на базі Державного науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ МВС України).

Сьогодні відбір зразків у загиблих та родичів зниклих безвісті, а також призначення ДНК-експертиз здійснюється різними відомствами (підрозділи Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ). Вони діють окремо один від одного. І це ускладнює процес отримання інформації про загиблих чи зниклих безвісти солдатів.

Завдяки роботі Єдиного реєстру передбачається, що громадяни будуть звертатися до місцевого ДНДЕКЦ ГУ МВС України. В них візьмуть необхідні аналізи, які будуть передані до Єдиного реєстру. В подальшому в автоматичному режимі криміналістичним центром проводиться звірка даних, які є в цьому реєстрі. У разі збігу даних людина буде про це поінформована.

Тема: АТО - ООС
Gorod.dp.ua на Facebook.


МарфаПрада  (24.09.14 13:41): Где можно сдать анализ ДНК, подскажите, пожалуйста? В Днепропетровске. Есть мама бойца потерявшая связь с сыном 1.5 месяца назад.

А по теме... Были бы в стране биометрические паспорта, проблем было бы меньше, но нет, у нас же Овощ был.
Відповісти | З цитатою
Алиса  (22.09.14 13:44): Надеюсь , что не понадобится опознавать моих близких. Відповісти | З цитатою
Солдат  (20.09.14 19:07): Без вести пропавший солдат очень выгоден государству, потому что не нужно платить пособие, пенсию, выплаты и т.д. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Зю  (19.09.14 20:55): А почему у них нет документов? А почему у них нет опознавательных жетонов? А почему у них нет...?...!!! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Раиса V  (19.09.14 18:51): Обычный учет, на уровне "чайника"
Неопознанный боец, у которого берут ДНК, вносят в комп, в программу EXCEL, заносим все данные, фото, биометрические параметры. т.е рост. вес, цвет волос, зубы и тд

А также надо создать отдельный реестр, ищущих своих родных со своими ДНКами.
И это не сложно. Нужен программист, который сделает программку отслеживая одинаковые ДНК.
Только вот, чтобы доступ был к этому реестру свободен.

Так делайте, это так ПРОСТО!
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Криминалист  (19.09.14 18:23): "Сегодня в моргах страны находится большое количество неидентифицированных тел погибших."
Просто перед отправкой нужно откатать пальчики (потом, если погиб) гораздо упрощается опознание.
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1,2
млн. нових дерев висадять на Дніпропетровщині

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті