Для того щоб установити меморіальну дошку одному з найзнаменитіших громадян Дніпропетровська, необхідно витратити щонайменше рік. У цьому на власному досвіді переконались активісти громадського руху «Світ води», які ініціювали встановлення пам’ятної дошки академіку-океанографу Петру Ширшову. Хотіли приурочити подію до сторіччя з дня його народження (воно відбулось минулого року), а встановили її тільки зараз.
Відтепер невідоме більшості дніпропетровців ім’я Ширшова будуть знати всі, хто пройде вулицею, яка названа на його честь. Ця невеличка пам’ятна дошка стала справжнім пам’ятником місцевій бюрократії. У громадському русі «Світ води“ думали: на виготовлення та встановлення цього пам’ятного знаку піде не більше місяця. Втім встановлення меморіальної дошки першому Герою Радянського Союзу на Дніпропетровщині виявилось справою складною, яку треба було узгоджувати та проектувати. Знаменитого винуватця подій — академіка Ширшова — такі перипетії навкруг його імені, напевно, дуже б здивували. Адже він більше опікувався наукою, ніж славою.
Народився майбутній океанограф у Дніпропетровську, а в експедиції почав ходити, коли був аспірантом ДДУ. Він вивчав водорості: спочатку в рідному Дніпрі, пізніше — у мало досліджених арктичних водах. Саме Петру Ширшову належать гучні відкриття про цикли життя планктону серед арктичного льоду. До цього вважалось, що у Льодовитому океані відсутнє будь-яке рослинне життя. Сенсаційні висновки, зроблені вченим, мали великий вплив на рибну промисловість на північному узбережжі Радянського Союзу. За своє коротке життя — сорок вісім років — Петро Ширшов устиг стати академіком, отримати звання Героя Радянського Союзу, взяти участь у багатьох арктичних експедиціях, працювати директором Арктичного інституту Академії наук СРСР, міністром морського флоту і виховати багато учнів, які продовжили його справу. У науці ж ім’я Ширшова і досі пов’язане з монументальними дослідженнями про поширення арктичних вод по всьому Полярному басейну і розробкою важливих транспортно-географічних характеристик Північного моря. Важко уявити, як людина за такий короткий час так багато встигла. І залишила по собі тільки теплі спогади, які спонукають його послідовників згадувати його ім’я і через півстоліття.