Перший в історії України п'ятнадцятикілометровий заплив на Дніпрі здійснили українські та російські ветерани спорту з плавання. Серед спортсменів, що долали дистанцію були і люди з обмеженими фізичними можливостями.
Стартували плавці на косі, що на житловому масиві Червоний Камінь, а вітали учасників та переможців на Монастирському острові.
Гостя з Росії Оксана Чепригіна не одноразово долала різноманітні дистанції на Дніпрі, а от п'ятнадцяти кілометрову пропливти можливості не було.
Ранок дня змагань перемоги не віщував, не було й відповідного настрою, говорить спортсменка. Сама не очікуючи Оксана показала непоганий результат- три години десять хвилин. Вона стала першою серед жінок в індивідуальному запливі. Ігор Бондар не володар титулів та нагород, для нього плавання це хобі, якому останнім часом він приділяє все більше і більше уваги. Спортсмен з обмеженими фізичними можливостями плив три години сорок хвилин і став безсумнівним переможцем у своїй категорії. Брати участь в естафеті плавець геть відмовився. Він звик покладатись на свої сили, тому і плив самостійно.
П'ятнадцяти кілометрова дистанція для Ігоря, це й ще нагода пізнати свої можливості.
Задля вдосконалення українським плавцям необхідна база для тренувань. Російським спортсменам в цьому пощастило більше, в них є можливість взимку тренуватись у басейнах, а навесні у відкритих водоймах. У нашого брата тренування узимку скорочується до мінімуму. Залишає неприємний осад у плавців і стан водних трас. Успішно розпочаті змагання, організатори планують продовжувати і надалі. Плавці вже давно зрозуміли: у Дніпропетровська є всі шанси для проведення міжнародних змагань. Тепер треба в цьому переконати тих, від кого залежить фінансування подібних заходів.