На Дніпропетровщині планують розвивати визнаний у світі стратегічний напрямок попередження нещасних випадків під час видобування вугілля — вилучення метану із шахтного простору. Про це повідомили в прес-службі голови Дніпропетровської облдержадміністрації.
Як поінформували в прес-службі, досвід шахти ім. Засядька свідчить, що видобування та промислове використання шахтного метану не тільки береже людські життя, а ще й є прибутковим виробництвом, якщо воно базується на науково обґрунтованих рішеннях, таких, які спроможні надавати науковці Дніпропетровщини.
За інформацією прес-служби, зокрема, у вирішенні цієї проблеми обласна влада покладає надії на інститут Геомеханіки Академії Наук України, наукова школа якого, керована директором інституту, академіком АНУ Анатолієм Булатом, відома далеко за межами України і навіть у США, які є всесвітнім лідером за обсягами видобування шахтного метану.
Як зазначили в прес-службі, на Дніпропетровщині запаси шахтного метану порівнюються з запасами США, де наразі видобувають майже 40 млрд куб. м метану на рік.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», пожежа на шахті «Ювілейна» ВАТ «Павлоградвугілля» у Першотравенську виникла ще 3-го липня у результаті загоряння дерев’яних конструкцій. Усіх 170 людей, які працювали в зміні, коли виникла пожежа, вдалося вивести на поверхню.