Протягом минулого року на Дніпропетровщині зареєстровано статути 53-ох новостворених релігійних громад — це приблизно 5% від їх загальної кількості.
Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в секторі у справах релігій Управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації (Сектор).
За даними Сектору, найбільше (43%) серед зареєстрованих торік громад православних церков, зокрема Української Православної Церкви (УПЦ) — 13 та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) — 8.
Згідно з інформацією Сектору, зокрема, протягом року серед офіційно діючих побільшало релігійних організацій Всеукраїнського союзу християн-баптистів (на 6), Церкви повного Євангелія (на 5), адвентистів сьомого дня, Церкви Христа, Пресвітеріанської церкви (по одній громаді).
Як зауважили у Секторі, в області зросла й складова протестантських релігійних громад, наразі вони складають майже третину від загального числа, причому найпотужнішими і найчисельнішими є громади баптистів (близько ста громад), п’ятидесятників (68), адвентистів сьомого дня (45).
Нетрадиційні релігійні течії, як зазначили у Секторі, у 2005-ому на Дніпропетровщині були представлені двома громадами Рідної національної віри, двома — Свідомості Крішни, однією — Багаї та однією — буддистською «Карма-Каг’ю», а харизматичне релігійне середовище — 11-ма християнськими харизматичними церквами та 38-ми громадами Церкви повного Євангелія.
У 2005-ому році на Дніпропетровщині діяла 31 офіційно не зареєстрована релігійна громада. Згідно з інформацією Сектору, торік 23 статути новостворених парафій Української православної церкви Київського патріархату перебували на доопрацюванні та розгляді в органах місцевої влади.
У 2005 році в релігійних громадах різних конфесій на Дніпропетровщині стало більше на 33 священнослужителі, а загальна кількість їх склала 1 тис. 139 осіб. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в секторі у справах релігій Управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації (Сектор).
За статистикою Сектору, найбільша кількість священників припадає на релігійні громади православних церков — Української Православної Церкви (498), Української православної церкви Київського патріархату (73), Української автокефальної православної церкви (10). Українських греко-католицької (7) та Римо-католицької (5) церков.
Водночас, за даними Сектору, у релігійних громадах християн-баптистів богослужбову та іншу канонічну діяльність здійснювала 51 людина, у громадах Свідків Ієгови — 32, у п’ятидесятників — 145.
Станом на 1 січня 2006-го року релігійні організації області використовували для своєї діяльності 554 культові споруди. Такі дані інформагентство «Придніпров’я» отримало в секторі у справах релігій Управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації (Сектору).
За інформацією Сектору, ще 287 релігійних громад області для молитов та зборів використовували приміщення, пристосовані під молитовні, 413 — орендовані приміщення. Переважна більшість релігійних громад харизматичного спрямування використовують для богослужінь та зібрань заклади культури на умовах оренди. Упродовж 14-ти років (із 1992-го по 2005-ий включно) на Дніпропетровщині було збудовано 65 храмів.
Довідка: У 2005-ому році на Дніпропетровщині діяло 1060 офіційно зареєстрованих релігійних громад близько 40 конфесій, зараз — близько 1100 громад.
Харе Кришна Харе Кришна Кришна Кришна Харе Харе Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе! Ответить | С цитатой
Дармоїдів розвелося. Хто буде податки платити, коли всі підуть у святі? Святих розвелося - кинеш палкою в бомжа - влучиш у Будду, мінімум. Ответить | С цитатой
Пазор! Ответить | С цитатой