У металургійній галузі України назріла необхідність переведення доменного виробництва на кам’яне вугілля і заміни мартенівського способу виплавлення сталі на безперервний електросталеплавильний спосіб. Про це Міністр промислової політики України Володимир Шандра повідомив на засіданні науково-технічної ради Мінпромполітики з питань енергозбереження, яке проходить у Дніпропетровську 13 квітня.
За словами Володимира Шандри, переведення доменного виробництва на кам’яне вугілля може стати одним із кроків для досягнення енергетичної незалежності України, адже наша держава має власний значний видобуток вугілля. Водночас, переведення мартенівського виробництва сталі на електроплавильне дасть можливість зменшити використання природного газу в Україні на 2 млрд куб. м на рік. Велику роль, на думку Міністра, у впровадженні цих та інших новітніх технологій має відіграти наука. «Колосальну роль тут грає наука, яка в нас є, яка в нас на сьогодні ще збереглася, і колосальну роль має науково-технологічний потенціал — головні інженери, служби головних інженерів, які знають і розуміють, як це робити.
1.От того что эти "нововведения" устарели для других, не значит что их не нужно вводить у нас, если есть перспектива выгогды.
2.Безусловно коксовая составляющая имеет большую долю в цене чугуна.
Мало того что кокс дороже,но он ещё и менее технологичен, его труднее транспортировать, и не смотря на совершенствование коксования, в нём гораздо больше вредных примесей. Но всё это может быть снивелировано высокой ценой на газ. Кроме того есть перспектива снижения цены стали (не чугуна!) за счёт перехода на непрерывный процесс.
Рентабельность (общую) так же можно повысить за счёт более глубокой переработки сырья, как руды, так и вскрыши.
3.Это будет лучше, чем закрывать заводы, вследствии газового диктата.
С уважением... Ответить | С цитатой
С уважением... Ответить | С цитатой
В коксовом производстве, до сих пор, частенько сжигают коксовый газ в факелах.
Были предложения о закупке у нас отходов пылегазоочистки доменного производства. То же ценное сырьё, которое у нас загрязняет среду.
Можно продолжать долго.
Когда то нужно начинать. Может быть и с непрерывного процесса... Ответить | С цитатой
Хазяин при этом будет наверняка будет учитывть и перспективу убытков от политически мотивированных перебоев в поставках топлива. Ответить | С цитатой