Кабінет Міністрів України на своєму офіційному веб-сайті оприлюднив перелік спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, які надані в 2004 році з порушенням чинного законодавства, до переліку потрапило чотири дозволи, надані на розробку родовищ на території Дніпропетровщини.
Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», зокрема, до списку включено три дозволи, надані державній компанії „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” 13 липня 2004-го року на експлуатацію родовищ природного газу на території Виноградівського, Кременівськго та Перещепинського родовищ.
Крім того, до списку увійшло Південно-Орільське газове родовище, дозвіл на розвідку на якому 1 листопада 2004 року одержало ТОВ “Інтек-Гео”.
Як зазначено у повідомленні, усі ці дозволи були видані з порушенням статті 9 Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік”.
Довідка: Чергова сесія Дніпропетровської обласної ради, яка відбулася 16 вересня 2005 року, ухвалила 12 рішень про видачу спеціальних дозволів на розробку підземних родовищ і видобуток корисних копалин.
За рішеннями сесії, тільки один із 12-ти дозволів на розробку родовищ отримало державне підприємство: виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» — на користування підземними питними водами на території Павлоградського району.
Інші 11 ліцензій на видобуток корисних копалин видані комерційним структурам, причому три дозволи — на розробку гранітів: Приватному виробничому підприємству «Дніпропетровський каменеобробний завод» — на Кудашівському родовищі біля села Скелюватка Дніпропетровського району, ТОВ «Токівський граніт» — на ділянці «Водоспад» Токівського родовища в Апостолівському районі, ТОВ «Вектор» — на Надеждівському родовищі на території Кислянської сільської ради Синельниківського району.
Крім того, спеціальний дозвіл на видобуток газоконденсату Пролетарського родовища у Магдалинівському районі одержало ТОВ «Дніпрогазресурс», спеціальний дозвіл на видобуток цирконію одразу на двох ділянках Крутої балки на території Верхньодніпровського і Криничанського районів — ТОВ «Кольорові метали», спеціальний дозвіл на видобуток суглинків Синельниківського та Томаківського району — ВАТ «Синельниківська теплоізоляція», спеціальний дозвіл на видобуток каолінів у Павлоградському районі — Приватне підприємство «СД», спеціальний дозвіл на видобуток вапняків Мар’янського родовища в Апостолівському районі — ВАТ «Кривий Ріг Цемент», спеціальний дозвіл на видобуток кварцитів на родовищі «Біла скеля» у Васильківському районі — ТОВ «Біла скеля».