Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 16 января 2025
04:43

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Дніпропетровський вчений — розробник принципово нових та унікальних для України методів виміру витрат енергоносіїв

Старший науковий співробітник Дніпропетровського університету економіки та права, кандидат технічних наук, автор 105 винаходів та патентів Юрій Тараненко є розробником принципово нових методів виміру та контролю технологічних параметрів промислових виробництв, що ґрунтуються на віброчастотному принципі вимірювання.

Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», вимірювальні прибори, виготовлені з використанням методів, розроблених Юрієм Тараненком, вже довгий час використовуються в Росії, (зокрема при контролі витрат нафтопродуктів), однак в Україні вони досі не знайшли розповсюдження. За словами Юрія Тараненка, сам віброчастотний принцип вимірювання є добре відомим та досить широко використовується в Західній Європі, Америці та Японії.

“Щорічно в Західній Європі випускається близько 250 тисяч датчиків контролю, основаних на віброчастотному принципі”, — повідомив Юрій Тараненко.

Як зазначає Юрій Тараненко, ця технологія дозволяє отримувати найбільш точні данні, порівняно з аналогами. Однак прибори, виготовлені на основі методів, розроблених західними вченими, дозволяють вимірювати не всі технологічні параметри. Крім того, вони є дуже дорогими (вартість одного прибору — від п’яти тисяч умовних грошових одиниць).

“Головною проблемою є те, що західні зразки не пристосовані для використання на підприємствах України внаслідок того, що розроблялися вони з урахуванням іншої технологічної культури”, — зазначає Юрій Тараненко.

Методи вимірювання та контролю, розроблені Юрієм Тараненком, хоча й ґрунтуються на добре відомій технології, є принципово новими, що підтверджено відповідними патентами. Ці методи дозволяють із великою точністю контролювати витрати енергоносіїв: на рівні західних зразків, а інколи й перевищуючи їх. У той же час, методи, розроблені дніпропетровським вченим, пристосовані саме для вітчизняних підприємств. За словами Юрія Тараненка, самостійно виготовити відповідні прибори вимірювання з використанням його методів може практично кожне підприємство на власній технічній базі, не витрачаючи значних коштів.

«Про економію енергоносіїв в Україні, як і на кожному окремо взятому підприємстві, можна буде говорити тільки після того, як ми будемо точно знати, скільки витрачаємо», — упевнений Юрій Тараненко.

За його словами, на українських підприємствах прибори виміру та контролю на сьогодні використовуються на 3-5% від потреби.
Gorod.dp.ua на Facebook.


Unicum  (25.01.06 11:26): Дайош українські вимірювальні прилади світового рівня! Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Укрпошта розпочала продаж скандальної марки з нецензурною лексикою (21)

•  У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати (13)

•  Як можна кардинально зменшити «пробки» на Новому мості (12)

•  Може порвати дроти на всій вулиці: у Дніпрі на Авіаційній через ДТП падає стовп (12)

•  Без біології, географії, фізики та хімії у старшій школі: формат навчання змінять (11)

•  У магазинах Дніпропетровщини почали продавати корм для квадроберів (10)

•  На Дніпропетровщині чоловік вдарив товариша ножем 6 разів за те, що той виграв у шахи (10)

•  Другий рік триває суд з питання історичної будівлі Дніпра (8)

•  У Дніпрі інспекція з питань благоустрою виявила численні порушення порядку на Слобожанському проспекті (7)

•  У Дніпрі підлітки розбили скло трамвая та напали на кондуктора (7)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте