Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 03 квітня 2025
02:11

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Я свою думку не змінюю: Борис Філатов про евакуацію з Дніпра і дії під час тривоги

Я свою думку не змінюю: Борис Філатов про евакуацію з Дніпра і дії під час тривоги

Після чергової ракетної атаки, коли ворог влучив у цех ЮМЗ та густонаселені вулиці, Борис Філатов написав гнівний пост, звертаючись до дніпрян, які ігнорують повітряну тривогу.

Про мету такої емоційної публікації, про відношення до евакуації та про те, що сам мер робить, коли чує сирену, Борис Філатов розповів в ексклюзивному інтерв’ю журналістам«Наше місто».

– Це особливість психології. Вона властива не лише дніпрянам, а й усім мешканцям нашої країни. Люди завжди відкидають найгірші сценарії. Всі ми в душі сподіваємося на краще, не хочемо припускати думки про трагічні наслідки. Багато хто критикував мій пост, але це теж був прийом. Знаєте, треба було пробити емоції людей.

Якби я написав нудною канцелярською мовою – «шановні громадяни, дотримуйтесь, йдіть у укриття…» і т.п. – це не справило б ефекту. А так це справило враження, змусило замислитись. Я нікого не хотів образити – хотів, щоб замислились.

Розумію, що вимагають від влади, але не можна вимагати неможливого. На масиві Парусі чи Перемозі неможливо викопати бомбосховище – там на глибині 1,5 м вода. Я народився і виріс на Перемозі та бачив, як будували масив. Де там будувати бомбосховища – під водою?

Ніхто не розуміє, наскільки це складно технічно. Які мають бути документи, дозволи…. Навіть якщо завтра почнемо копати – викопаємо за рік чи за два. Це складна технічна споруда. Зрозуміло, що народ перегрітий, але багатьом здається, що раз і все має з’явитися.

– Про ваші рекомендації жінкам, дітям та літнім людям виїжджати. Вони залишаються чинними?

– Я свою думку не змінюю. У кого є можливість – варто їхати, у кого немає… Це рішення – особистий вибір. Мер міста не може нічого порадити. Благаю Бога, щоб все було добре і стабільно.

Бо у Харкові була така історія. Спочатку, коли росіян відігнали від міста, народ повернувся, а противник почав знову обстрілювати місто. Тепер народ проклинає владу: «Як так, нам сказали, що можна повернутися, ми приїхали – а тепер нас закидають ракетами та бомбами». І їхати, і повертатись – це не так просто… Ситуація змінюється, і немає гарантій, скільки разів нас і коли будуть бомбити.

– Що робите, коли чуєте сирену, чи йдете в укриття?

– Залежить від того, де я перебуваю. Як правило, зараз сирени звучать ночами. Чесно скажу – вночі я сплю у підвалі – є така можливість.

Є й така історія: під час одного з ракетних обстрілів Дніпра прямо у двір приватного будинку, де мешкає секретар міськради Олександр Санжара, впав уламок ворожої ракети – просто між ґанком та авто. Такий уламок міг би просто його поховати.

Я завжди виїжджаю на місце кожного обстрілу та можу розповісти багато містичних історій. Наприклад, чоловік сів на мопед і поїхав, а буквально через 30 секунд на це місце прилетів уламок. Історій багато. Тому правил безпеки зараз потрібно дотримуватися.

Мер Дніпра розповів, чи повернуться діти за парти з 1 вересня

– Це найскладніший вибір. Найскладніше управлінське рішення. Хочу попередити мешканців міста. Ми всі схиляємось до того, що навчання у школах буде дистанційним. Бо якщо не дай Бог щось прилетить у районі школи… Не можу брати на себе таку моральну відповідальність – перед дітьми, батьками та Господом Богом.

Зрозуміло, що можна обладнати цокольні поверхи, біля шкіл можна покласти мішки, поставити щити, вжити інших заходів. Але ми не забезпечимо всіма бомбосховищами.

А якщо кілька повітряних тривог? А як у ситуації постійних повітряних тривог ми водитимемо дітей – із класів у бомбосховище і назад? Тобто все одно навчального процесу не буде. А якщо по дорозі хтось загубиться, заблукає, ще щось станеться?

Усе це робить навчальний процес неможливим. І така ситуація, на жаль, буде у всій країні.

Віддали рішення на відкуп місцевому самоврядуванню – щоб скинути з себе відповідальність. Але, повірте, ситуація плюс-мінус однакова по всій країні – і з бомбосховщами, і можливістю забезпечити школи.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі завершили опалювальний сезон: борг городян 1,6 млрд грн (13)

•  Не забудьте перевести годинник! (11)

•  У ЖК «Бартоломео» відкрили картинну галерею, яка допоможе відродити розважальний комплекс, що згорів (10)

•  Їздить на старому BMW та має понад мільйон «під подушкою»: очільник ТЦК Дніпра подав декларацію про доходи (9)

•  Жителів Дніпра атакують кліщі: Як уберегтися від кровососів? (6)

•  Шведи допомагають Дніпру впоратися з гілками та пнями (5)

•  Дніпровська міська рада виграла суд щодо повернення у комунальну власність територіальної громади підземного пішохідного переходу по вул. Любарського (5)

•  «МОН - «собака на сіні»: саме не робить і іншим не дає», - мер Дніпра про відновлення Палацу студентів (5)

•  Чоловіка, який убив собаку, засудили на 7,5 років позбавлення волі (5)

•  Один з наймасованіших обстрілів, що бачив Дніпро за три роки війни. Філатов розповів, як місто оговтується після нічних ударів росіян (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років «Китайській стіні» на Перемозі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті