Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 22 апреля 2025
05:17

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

«Я не пропав, ваш характерник Яворницький»

|«« «« »» »»|

Яскравим мистецьким заходом для вчителів історії та наукової громадськості, що цікавиться дослідженнями минувшини славного козацького краю, стала презентація монографії Сергія Світленка «Дмитро Яворницький: вчений та педагог в українському інтелектуальному співтоваристві».

Як наголосив автор монографії, декан історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, доктор історичних наук, професор С. І. Світленко, постать академіка Дмитра Яворницького була знаковою для становлення і розвитку нашого краю та університету: «Видатний український інтелектуал останньої чверті ХІХ – першої половини ХХ сторіччя, він зробив вагомий внесок у поступ цілого ряду галузей національної науки і освіти, зокрема історії та археології, етнографії і фольклористики, музейної та архівної справи, історичного краєзнавства і топографії, літератури, мовознавства та дидактики. За умов української бездержавності, імперської наукової та освітньої політики, ідеологічних та цензурних нагінок, зрусифікованого суспільства Дмитро Яворницький обрав для свого світорозуміння українську національну ідентичність».

Зародившись 11 років тому, під час вшанування 150-річчя від дня народження Яворницького, ідея фундаментального дослідження викристалізувалася у С.І. Світленка під об’єднавчим впливом слів самого Дмитра Івановича: «І всі мої думки на Україні…», які й стали епіграфом до монографії. Особливу увагу Сергій Іванович зосередив на дослідженні комунікативної діяльності вченого, адже тільки в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького зберігається понад 6 тис. листів з його епістолярної спадщини, що є свідченням формування української інтелектуальної національної спільноти. Зокрема, саме Дмитро Яворницький виступив з першою публічною лекцією українською мовою на Катеринославщині.

Яскравих штрихів до розуміння багатогранної особистості видатного вченого додали виступи рецензента монографії проректора університету, доктора історичних наук, професора Валентина Іваненка та директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького Надії Капустіної. Зі сцени лунали вірші авторства Дмитра Яворницького та поетів-сучасників, яких надихнула на творчість постать великого українця, народні пісні, які дослідник так шанобливо збирав для нащадків.

Монографія отримала чудове оформлення у видавництві «Ліра», а автор щиро дарував автографи усім, кому цікава постать Дмитра Яворницького.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (16)

•  У Дніпрі на прохання містян перенесуть одну з зупинок найпопулярнішого трамвайного маршруту №1 (13)

•  Україна перейде на номінальну напругу відповідно до євростандарту (13)

•  Дніпро отримав 100 каналізаційних люків від Уряду Японії у рамках програми екстреного відновлення (10)

•  Дніпровський силач-рекордсмен дав інтерв'ю для Книги рекордів Гіннеса (6)

•  У Дніпрі продається Мадонна з айфоном (6)

•  У Дніпрі викривач суддівської корупції не лише втратив адвокатське свідоцтво, а й сам став підозрюваним (4)

•  Рекордний курс: євро подорожчав. Чи зміняться ціни на продукти та послуги – розказав експерт з Дніпра Володимир Косюга (4)

•  На Днепропетровщине браконьєр чотирма сітками виловив біля 50 кг риби (4)

•  У Дніпрі на Новому мості у Daewoo Lanos на ходу відлетіло колесо: відео моменту (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
лет Свято-Успенскому собору

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте