Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 26 ноября 2024
18:54

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Хочешь заполнить карточку регистрации угона?

Хочешь заполнить карточку регистрации угона?
Ви придбали новеньке авто? Вітаємо! Або може Ви так звикли до старого, що ні за що з ним не бажаєте розставатися? А Ви потурбувалися про його безпеку, чи надійно він захищений від угону? Уявить собі, що Ви підходите до місця, де зовсім нещодавно залишили свій автомобіль, а його там немає… Цей страшний сон наяву побачили вже сотні автовласників.

Згідно статистичним даним Державтоінспекції в за сім місяців в цьому році на території Дніпропетровської області було угнано 195(+14, +7%) транспортних засобів, з них 140 (+7,+5%) розшукано та повернуто автовласникам, але ще 55 власників автівок сподіваються, що їх «залізний кінь» повернеться до дому.

За результатами проведеного аналізу на території Дніпропетровської області найбільша кількість злочинів даного виду за днем тижня відбувається у п’ятницю (26%), за часом доби з 00.00 до 04.00 годин(43%), за місцем скоєння від будинків (58%).

Згідно аналізу злочинних посягань на АМТ, основна частина викрадених транспортних засобів становлять автомобілі вітчизняного виробництва. Найбільшою популярністю у злочинців користуються автомобілі “ВАЗ” також не цураються автомобілів марки «ЗАЗ» та «Москвич».

Так би мовити, вже за традицією, ще з 90-х років минулого століття, найбільш затребуваним в українських викрадачів залишаються ВАЗи ( викрадено 51 шт. в області). У минулому році в Україні було викрадено 1605 «Жигулів». На другому місці - Daewoo (1304 авто). Далі з великим відривом ідуть Skoda (193), Toyota (181), Mercedes (173), Lexus (157), Volkswagen (148), Chevrolet (144), Mitsubishi (134) і «Волга» - 128 автомобілів.

В результаті вжитих оперативно - пошукових заходів встановлено та затримано 114 водіїв зниклих з місця ДТП скоєних в 210 році, що становить 88,4% (за аналогічний період минулого року – 85,0%).

З початку 2010 року на території обслуговування зареєстровано 10 дорожньо-транспортних пригод зі смертельним наслідком, наразі транспортний засіб залишається невстановленим лише в одній з них.

З метою профілактики та попередження фактів незаконних заволодінь транспортними засобами співробітниками Державтоінспекції постійно проводиться обстеження ремонтних майстерень, автостоянок, гаражних кооперативів, гаражів індивідуальних власників з метою виявлення викраденого автотранспорту та місць його розукомплектування.

З початку року співробітниками Державтоінспекції вже було виявлено 368 кузовів автомобілів зі знищеними ідентифікаційними номерами, 361 автомобіль , що значиться в базі АМТ УДАІ ГУМВС в області; 48 автомобілів , які перебувають на території України з порушенням митного законодавства; 11 автомобілів ,які значаться у розшуку за базою даних «Угон Інтерпол» та 54 автомобілі, що мають пошкодження характерні для ДТП.

Водночас, треба зазначити, що захист автомобілів – це особиста справа автовласників.

Найчастіше незаконні заволодіння транспортними засобами відбуваються з попущення самих власників. Досвідченому злочинцю потребується лише декілька хвилин на те, щоб проникнуть в автомобіль и завести двигун. Тому навіть якщо ви збираєтесь відволіктися на декілька хвилин, прийміть всі міри, щоб повернувшись Ви виявили свій автомобіль на попередньому місці, а краще всього поставте його на стоянку під охороною, яка є також хорошою альтернативою тим автолюбителям, у яких не має гаража і які в нічний час залишають автомобіль поблизу місця мешкання.

Надійний гарант безпеки автомобіля – це установка протиугінної системи. Протиугінна система відлякує і молодих, не опитних злочинців, і професіоналів, які перш за все звернуть увагу на автомобіль не захищений від угону.

Щоб убезпечити себе від втрати залізного коня, важливо знати, як і що сьогодні викрадають.

Варіант перший - викрадення на замовлення. Працюють професіонали, запобігти крадіжці дуже важко, повернути машину практично неможливо. Такий варіант викрадення характерний для автомобілів преміум-класу. Автомобіль, викрадений на замовлення, навряд чи відразу переганяють наступному власникові. Деякий час він перебуває у «відстійнику», проходить процедуру перефарбовування, зміни номерних знаків тощо. Нерідко перегоняється в країни СНД (Росія, Молдова, Білорусь), що значно ускладнює пошук викраденого автомобіля.

Варіант другий, класичний, - викрадають на продаж цілком або по запчастинах.

Варіант третій - покататися.

Варіант четвертий, досить популярний сьогодні, - для повернення за винагороду. Якщо Ви зіткнулись з такою ситуацією, радимо негайно звертатися за допомогою до правоохоронців, не зважаючи на погрози злочинців. Саме завдяки автовласникам, що зверталися за допомогою до правоохоронців, по гарячих слідах вдавалося розкривати злочинні угруповання.

Небезпечний секонд-хенд

Ще один страшний сон автомобіліста - виявити, що куплений автомобіль є краденим. У цьому випадку убезпечити себе можна лише ретельною перевіркою як самої машини, так і документів на неї і її попереднього власника. По-перше, якщо вже приїхали купувати авто на авторинок, то там його і купуйте, а не поблизу авторинку, де торгівля, до речі, заборонена.

Будьте дуже обачними, якщо купуєте автомобіль у людини, що експлуатує його за дорученням, і в жодному разі не погоджуйтеся на напівлегальні схеми оформлення купівлі. (На сьогодні таких чимало, і всі вони нібито покликані зменшити витрати на оформлення угоди купівлі-продажу.) Але навіть якщо нічого підозрілого ви не помічаєте, необхідно провести всебічну ґрунтовну перевірку майбутньої покупки. Наприклад, при міському авторинку на його ж території розташовано реєстраційний пункт ВРЕР № 2. Автомобіль можливо перевірити по базах «Угон» та «Інтерпол» і на предмет його дійсної реєстрації в будь-якому регіоні України. Сама процедура перевірки не займе багато часу. Радимо купувати машину, вже зняту з реєстрації. По-перше, при знятті з реєстрації авто проходить перевірку, а по-друге, зробити це може лише справжній власник.

Сьогодні багато приватних служб чи посередників також пропонують перевірити автомобіль. Не ризикуйте. По-перше, це коштуватиме вам значно дорожче, по-друге, оперативніше всього бази даних викрадених автомобілів поновлюються тільки в ДАІ, по-третє, не виключається факт змови викрадача з цім «підприємцем». У кінцевому рахунку, приватні структури не несуть відповідальності за правдивість наданої інформації.

Значно легше запобігти скоєнню злочину, ніж його розкрити. Тому Державтоінспекція радить:

  • придбавши автомобіль, завчасно потурбуйтеся про його обладнання протиугінною сигналізацією та маркуванням.
  • зберігайте свої автівки на автостоянках, що охороняються, або в гаражі, не залишайте без охорони на ніч автомобілі у дворах чи вздовж узбіч;
  • не залишайте автомобіль навіть на дуже короткий термін відчиненим, без увімкненої сигналізації.
  • не варто залишати в автомобілі на видному місці цінні речі та ніколи не залишайте в автомобілі водійські документи та документи на авто.
  • не варто зупинятися вночі на трасах, особливо в безлюдному місці, зупиняйтеся лише на стаціонарних постах ДАІ або коли зупиняють вас в освітленому місці співробітники міліції повністю екіпіровані на службовому транспорті;
  • не користуйтесь послугами сумнівних СТО, не залишайте свої автомобілі з ключами малознайомим майстрам чи співробітникам автостоянок та автомийок, особливо на ніч.

Ще декілька простих правил зберігання автовласності:

  • Перебуваючи в салоні, не забувайте закривати замки зсередини, якщо Ви довго стоїте в пробці чи чекаєте когось в безлюдному небезпечному місці. Це захистить вас від раптового нападу зловмисників.
  • Ніколи не залишайте ключ у замку запалювання, навіть якщо збираєтеся оглянути шини авто чи просто протерти скло.
  • Якщо ваш залізний кінь обладнаний суперскладною системою охорони, не наклеюйте на скло логотипи її виробника. Це спрощує роботу злочинцям.
  • Використовуйте маркування деталей автомобіля. Це відштовхне від нього охочих вкрасти і розпродати машину частинами.
  • Якщо вас зупиняють незнайомі люди, не вимикайте запалювання і не відкривайте дверцята. Самим небезпечним для водія правоохоронці називають заволодіння транспортним засобом силою.

Пам'ятайте ! Угон краще попередити ніж потім шукати пропажу та сподіватись на правоохоронців чи удачу, або щасливий випадок. Якщо Вас таки спіткало лихо, негайно дзвоніть в міліцію за телефонами чергових частин ДАІ 744-71-70, 744-42-35 або 102.

Головний помічник правоохоронців - оперативність. Не треба займатися пошуками самостійно, це навряд чи принесе бажаного результату. Якомога швидше необхідно повідомити про те, що трапилось в найближче відділення міліції. Своєчасне звернення в органи внутрішніх справ дозволить здійснити пошук «по гарячих слідах», який є найбільш ефективним при розкритті даного виду злочину. У більшості випадків знаходяться ті транспортні засоби, про викрадення яких повідомляється терміново.

ВЧАСНО ОРГАНІЗОВАНИЙ ПОШУК ВТІЛЮЄ НАДІЮ НА УСПІХ!

Gorod.dp.ua на Facebook.


alex27  (04.08.10 17:09): скоених 210 роцi Ответить | С цитатой
Иван  (03.08.10 22:57): www.ugnaly.com - поиск угнанных автомобилей и мотоциклов Ответить | С цитатой
Логопед  (03.08.10 15:11): "Опитному злочинцю потребується..." это на каком языке? Ответить | С цитатой
111  (03.08.10 14:31): В мой магазин залезли воры (сработала домашняя сигнализация). Позвонил в милицию, 40 минут уговаривал приехать и задержать воров. Уговорил. И поехал в магазин. От милиции до магазина метров 300. От меня до магазина 1 км. Я на велосипеде быстрее приехал. Воры воровали. Приехали менты. Начали ловить воров, все убежали, догонять никого не стали. Одну сумку товара унесли воры, вторую сумку бросили на дороге, ее аккуратно менты погрузили в автомобиль (содержимое: водка, пиво, закуска), уговорили меня не писать заявление о краже, все равно бесполезно. Вот такая вот она наша милиция. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте