З 1999 року в Києві, Одесі, Львові, Рівному, Харкові, Миколаєві, Севастополі та Дніпропетровську у рамках програми перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас, було організовано 43 мовних та 17 бізнес-курсів, у яких взяли участь більше 500 колишніх військовослужбовців. Про це повідомили в прес-службі Міністерства оборони України.
За інформацією Прес-служби, Міністерство оборони України за підтримки управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони вже більше п’яти років реалізує програму перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку в процесі реформування Збройних Сил України або спланованих до звільнення, які прагнуть поліпшити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.
Як зазначили в прес-службі, враховуючи продовження військової реформи в Україні та позитивні результати, отримані протягом реалізації зазначеної програми, директоратом НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 2006 році у два рази збільшено її фінансування. Це дасть можливість перенавчати близько 200 військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.
За повідомленням прес-служби, дана програма є частиною співробітництва між Україною та НАТО з питань, пов’язаних із конверсією, яка запроваджується спільно з Міністерством оборони України. Починаючи з 2004 року, програму включено до цільового плану Україна – НАТО.
Кількість військових частин, що дислокуються на території Дніпропетровської області, у ході реформування Збройних сил України не скоротиться. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомив командир 6-го армійського корпусу генерал-майор Володимир Замана.
За словами Володимира Замани, навпаки, під час реформування чисельність підрозділів 6-го армійського корпусу зросте: «До шостого армійського корпусу будуть включені всі бойові з’єднання і частини Південного оперативного командування. Це близько десяти-одинадцяти з’єднань і частин».