Газ, що добувається в нашій області, може перекрити річні потреби Дніпропетровська відсотків на сімдесят. Тільки на території Магдалинівського району більше трьохсот шістдесяти газодобувних свердловин. Але, незважаючи на те, що розвідка і видобуток власного газу оголошені пріоритетними в промисловій політиці України, у газовиків багато проблем.
Одна з них — відвід земель під газовими свердловинами. На Східно-Виноградівському родовищі, — одному з найперспективніших в області, — побувала наша знімальна група. Бурова номер три Східно-Виноградівського газового родовища розташована серед величезного бурякового поля. І чомусь виглядає набагато незвичніше, ніж бурова в тайзі чи на морській платформі. Газ виявлено тут на трьох горизонтах. Найглибший — дві тисячі сімсот метрів. Бурові роботи на свердловині вже припинені. Зараз йде стадія оцінки запасів блакитного палива. Скільки його тут, буде ясно тижнів через два. А потім буровики підуть, і готова свердловина залишиться зі своїми проблемами. Цей об'єкт — газова свердловина Східно-Виноградівського родовища.
Парадокс, але згідно з українським законодавством вона — поза законом, хоча вже більше півроку дає газ Україні. Справа в тому, що землі, на яких знайдено газ, — це приватна власність. Крім того, магдалинівські чорноземи мають статус особливо цінних земель сільськогосподарського призначення. І в державі немає механізму вилучення цих земель із сільгоспобігу. Мораторій на продаж землі, можливо, буде знятий в Україні в наступному році, питання ж про особливий статус земель, на яких знайдено газ, Київ ніяк не вирішить. Сьогодні кожне газодобувне підприємство вирішує питання з власниками землі самостійно — просто платить пайовикам компенсацію за передбачуваний урожай.
А тим часом, за нецільове використання земель передбачений чималий штраф. На думку Дмитра Кузьменка, начальника управління земельних ресурсів Магдалинівського району, земельно-газове питання, — а воно актуальне для всієї країни, — можна вирішити досить просто: на рівні Кабінету Міністрів надати особливий статус землям, що вилучаються, і передати їх для користування газовикам. З відповідною компенсацією власникам. Однак Кабінету Міністрів зараз, видно, не до того. Політичний безлад у країні заважає і видобутку вітчизняного газу.
И так продукты дорого стоят. А давайте всем потребителям газа в принудпорядке установим счетчики. Давайте разберемся с нашим теплоснабжением. Давайте экономить газ, воду, электроэнергию.
А то что получается - отдай землю и спи спокойно?
Нашли блин виновных! Фермеры, видишь, мешают решению газового вопроса. Это кто ж додумался, твою мать!... Ответить | С цитатой