Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 21 декабря 2024
19:11

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепре показывают сокровища Канцерки

В Днепре показывают сокровища Канцерки

В Днепропетровском историческом музее открылась масштабная выставка артефактов.

Экспонаты выставки были найдены в ходе археологических экспедиций наших историков в знаменитой балке Канцерка. В ней многие века назад был древний центр гончарного промысла племени аланов, о чем неоднократно рассказывал Городской сайт.

В этой балке не раз проводились археологические экспедиции. Такие исследования были проведены и в этом, 2024 году, о чем мы также сообщали.

А теперь найденные артефакты показывают на новой выставке Днепропетровского исторического музея https://www.facebook.com/yavornytskiymuseum имени Яворницкого, о чем здесь рассказали:

«В історичному музеї відбулось відкриття виставки «Гончарний центр в балці Канцерці: 95 років з моменту відкриття».

В ці похмурі дні запрошуємо вас згадати про літо, археологічні експедиції з їх несподіваними знахідками і почути історію, котра почалась у 50 роки VII ст. Тоді у Подніпров'ї з’являється два великих поселення аланських гончарів. Якщо дивитись на сучасну карту, то одне з них локалізується в балці Канцерці на межі Запорізької і Дніпропетровської областей, а інше – в Тарановому яру біля села Мачухи, що на Полтащині.

Приблизно через сто років гончарі звідси пішли. Археологи все ще дискутують, чому… А наша історія отримає продовження 1929 року, коли одне з поселень (те, що в балці Канцерка) віднаходить експедиція під керівництвом Володимира Автономовича Грінченка і досліджує дві відокремлені ділянки (в науку вони увійдуть як Канцерка-І і Канцерка-ІІ).

Наступний етап цієї історії розпочався 1954 року. Дніпровський археолог Олександр Бодянський з’ясовує, що це поселення складалось що найменше з трьох таких ділянок. І відкриває науковому світу Канцерку-ІІІ. І саме сюди переносить нас виставка і… дозвільні документи на проведення археологічних досліджень.

Гості мають змогу не лише познайомитись з експонатами, дізнатись історію відкриття пам’ятки, а і почути про стан її дослідження сьогодні. Крім того, під час авторських екскурсій буде нагода почути дві, ні, навіть три майже детективні історії, пов’язані з артефактами з гончарного центру.

Виставка розміщена в рамках більшої – «Степ: зустріч цивілізацій». Тому ви можете одночасно відвідати і цю виставку.

Гончарний центр в балці Канцерці досліджується вже 95 років. За цей час археологам вдалось практично повністю відтворити алгоритм виготовлення посуду, шляхи його поширення слов’янським і кочовим світами, з’ясувати умови, в яких гончарі мешкали на поселенні в той час, коли працювали величезні гончарні печі.

А за останні роки вдалось також відтворити раціон цих вихідців з Північного Кавказу. І ви будете здивовані, дізнавшись про їхні гастрономічні традиції».

Фото – Днепропетровский исторический музей.






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте