Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 21 декабря 2024
17:46

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Житель Дніпра Володимир Єгоров створює дивовижні макети старих вулиць рідного міста

Житель Дніпра Володимир Єгоров створює дивовижні макети старих вулиць рідного міста

Його макети вулиць настільки вражаючі та достовірні, що їх із задоволенням розмістили у Музеї історії Дніпра.

Міський сайт неодноразово публікував підсумки досліджень Володимиром Єгоровим маловідомих фактів із життя та історії Дніпра. Він давно цікавиться історією нашого міста та ділиться результатами своїх знахідок та відкриттів на своїй сторінці у соцмережі.

Але особливе місце у вивченні розвитку міста займає створення макетів як окремих об'єктів, так і навіть цілих вулиць старого Катеринослава.

Володимир Єгоров створив вражаючі за своєю достовірністю макети колишнього Тюремного замку, грандіозної Южно-Української виставки, що проходила у Катеринославі 1910 року.

Ці макети стали окрасою Музею історії Дніпра.

А після них Володимир Ілліч освоїв макети ще більшого масштабу, відтворюючи цілі квартали вулиць нашого міста.

Буквально днями він завершив черговий такий макет, відтворивши на ньому старовинну Тиху вулицю (зараз – Мечникова).

До речі, цікавий телесюжет про історію цієї вулиці можна переглянути за наступним посиланням

Володимир Єгоров люб'язно погодився розповісти журналісту Міського сайту про своє незвичайне і дуже копітке захоплення, шляхи до нього, складнощі та мрії.

- Розкажіть про себе - фах, де працювали?

- За спеціальністю я інженер-будівельник, закінчив наш ДІСІ у 1973 році. Зараз на пенсії.

- Чим викликана цікавість до історії нашого міста?

- Мені завжди подобалася архітектура ХІХ – початку ХХ ст. На жаль, останніми роками старовинні будівлі, яких і так залишалося небагато у нашому місті, зникають буквально на очах. Я давно захоплююсь фотозйомкою, тому став фотографувати цікаві будинки минулої епохи, щоб зберегти в пам’яті історію міста.

- Окрема тема Ваших досліджень - макети. Чому саме ними зацікавились? З чого все починалось? Чому обрали саме цей макет?

- Моє захоплення макетуванням почалося так. Якось, переглядаючи архівні фото нашого міста в Інтернеті, я виявив фотографії Обласної сільськогосподарської виставки 1910 року, яка проходила на території парку ім. Глоби. Мене вразив розмах цього заходу, і виникла ідея зробити макет виставки. У міській бібліотеці знайшов план розташування павільйонів з докладним описом, сфотографував цей план, щоб керуватися ним у роботі, і п’ять років тому, у 2019 році у масштабі 1:500 зробив свій перший макет.

- Скільки взагалі їх зробили? Яких саме? Чому саме ці вулиці та об'єкти?

- Потім мені спало на думку зробити макети місць, пам’ятних для мене особисто. Усі вони пов’язані з центром нашого міста, де я народився і мешкаю все життя. Це будинок і двір на проспекті Карла Маркса, 74 (зараз Яворницького), дитячий парк ім. Войцеховича поруч з домом. Дитячого парку вже нема (зараз на цій території – Оперний театр), а створити доволі точний макет мені допомогли фото і спогади друзів дитинства. Ми спілкуємося у Фейсбуці, куди я виставляю фото своїх макетів. Це вулиця Петроградська-Ленінградська (зараз Половицька) неподалік. Це вулиця Тиха і розкішний за архітектурою будинок, де я народився і прожив перші 3 роки. Це частина проспекту від вул. Воскресенської (колишня Леніна) до вул. Фабра (Сєрова). Я бував у Піонерському парку, відвідував кінотеатр «Побєда». Наразі тут територія міськвиконкому.

Також я зробив макет вуличного градусника, який до 1941 року стояв на місці відомого усім містянам градусника, розташованого на проспекті.

Потім мене зацікавив об’єкт під назвою Тюремний замок (зараз там Пожежна частина на вулиці Старокозацькій). В інтернеті можна було знайти єдине фото цього замку. Але після того, як я знайшов знімок проекту цієї споруди, вирішив зробити макет.

Мені подобається відтворювати на макетах місця рідного міста, де пройшло моє дитинство і юність, де я зустрів свою дружину, де зростав мій син, а потім онуки.

- Наскільки складна ця справа з технічної точки зору? - Що саме берете за основу - фото, креслення, щось інше?

- Виконання макетів вимагає посидючості та певних навичок, вміння зберігати пропорції будівель (масштаб). Але головне – мати вихідні дані: фотографії, документи, описи сучасників, спогади.

- Які матеріали використовуєте?

- Матеріали, які я використовую, для створення макетів: дерево, картон, пластилін, дріт, губка, фарби і клей.

- Хтось Вам допомагає?

- Макети роблю сам, пишу короткі тексти до них. Також додаю інформацію про той чи інший об'єкт, яку знаходжу в Інтернеті.

- Яка подальша доля макетів?

- Три макети знаходяться в музеї історії Дніпра. А інші зберігаються у мене вдома.

- Що у планах та мріях?

- Найближчі плани – зробити макет Млину Тиссена.

- Дякую за розмову і щасти Вам!







Gorod.dp.ua на Facebook.


София  (27.11.24 23:21): Макети мене зацікавили. Сьогодні дзвонила до музею, в якому раніше довелось бувати. Хотіла з’ясувати, коли можна до них зайти, щоб не потрапити на відключення світла. Адміністратор повідомила, що в них для огляду є тільки один (!) макет – парк «Войцеховича». Ще якийсь один є у фондах, але це не для огляду екскурсантами, і невідомо, коли він буде в діючій експозиції.
У статті ви написали, що «Три макети знаходяться в музеї історії Дніпр». І як на цю інформацію реагувати? Заради одного макету я вже йти до музею передумала…
Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте