Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 20 травня 2024
06:03

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпровський Художній музей розкрив секрети загадкової картини та покаже Україну у петриківських кольорах

|«« «« »» »»|

Завтра, 17 січня, у Дніпровському Художньому музеї (вул Шевченка, 21) відкриється незвичайна виставка.

О 13 годині в Художньому музеї чекають на всіх охочих на відкриття персональної виставки Марини Масловської «Єдина Україна».

Незвичайність виставки у тому, що у картинах художниці будуть представлені всі 26 областей нашої країни. Кожна робота нестиме у собі геральдичні особливості регіону. А всі роботи об'єднуватиме знаменитий Петриківський розпис.

Про нову виставку у Художньому музеї розповіли:

«17 січня о 13:00 відбудеться відкриття персональної виставки Марини Масловської «Єдина Україна».

На виставці ви матимете змогу побачити 26 робіт, які розповідають про геральдичні кольори кожної області. Усі роботи об'єднує петриківський розпис.

Ось що розповідає про виставку сама художниця:

«Після повномасштабного вторгнення наш народ згуртувався, як ніколи. Ця виставка про єдність нашої країни. Кожна її область неповторна й особлива, а всі вони разом творять гармонію на мистецькій мапі України.

Країну не можна розділяти, тому що кожна область, кожне місто та селище становлять єдине ціле. Моя виставка саме про це. Я хотіла підкреслити красу кожного регіону та об'єднати їх на мапі України».

На відкритті на вас чекає жива музика і майстер-клас від художниці.

Із нетерпінням чекатимемо кожного й кожну!».

А минулими вихідними у музеї пройшла чергова цікава лекція з відеопрезентацією. Наукова співробітниця музею Людмила Гайда розкрила секрети незвичайної картини із музейних фондів Джованні Боліверті «прощання Товія з янголом».

Враженнями від лекції поділилася відома дослідниця культурного життя Дніпра Ірина Семенчук:

«Багато хочется розповісти про цю надзвичайну лекцію за картиною Джованні Білліверті "Прощання Товія з янголом".

Справа в тому, що в Біблії, якою користуються православні, немає багатьох книг, які входять в Старий Заповіт. Ці, так звані другоканонічні книги, внесено до Біблії, якою користуються тільки католики. І одна з таких книг - це Книга Товіта.

Вона була настільки популярною по всій Європі протягом багатьох століть, що до сьогодні зберіглось сотні різноманітних художніх робіт, які ілюструють майже кожен епізод цієї розповіді. А це звичайна сімейна хроніка, в якій переплетені розповіді про благочестиві родини Товіта та Рагуїла та їхніх дітей: Товія та Сарру.

Згідно з Книгою Товіта, старий Товіт був забраний у полон разом з усім коліном Неффалімовим в Ассирію. І треба було в ситуації, що склалася не тільки згуртувати єврейський народ, а і показати йому , що до цього їх привело не виконання Законів Ягве. Тому в цій книгі значне місце займає утвердження побутових чеснот: обов'язок ховати померлих, давати праведникам милостиню, виконувати волю батьків. І тоді Бог зробить все так, як це треба. Близькість Бога в цій книзі проявляється за допомогою ангела Рафаїла.

Мені зовсім незрозумілим є той факт, що в путь разом з Товією та Ангелом Рафаїлом пішов і собака. Справа в тому, що в юдаїзмі собака є твариною нечистою. В Старому Заповіті і Талмуді практично всі згадки про собак мають вкрай негативні відтінки - зневагу, огиду, бруд, безсоромность. І що в цій розповіді мається на увазі - не знаю.

Про історію, яка зображена на картині, можно писати книжки. Тому я зі словами глибокої вдячності до пані лекторки - Людмили Гайди ставлю багато крапок і чекаю на наступну зустріч в музеї».

Фото – Художній музей.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті