Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 10 января 2025
15:28

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

ДраміКом покаже пророчу виставу

|«« «« »» »»|

Прем’єра нової постанови «Кассандра» у Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбудеться 25 та 26 березня.

За декілька днів до прем’єри журналіст Міського сайту за люб’язного запрошення театру мав змогу побачити, як йде підготовка прем’єри та поспілкуватися з тими, хто зайнятий цим творчим процесом.

Про що вистава? Історія про всім відому Еллінсько-Троянську війну очима провидиці Кассандри. Історія пророка, що не потрібен власному народу. Історія народу, що не бажає чути правду.

Чому люди легше сприймають брехню пропаганди ніж правду?

Чи може любов завдавати стільки болю?

Що є доля? Чи можливо її подолати?

Питання, на які шукає відповідь кожен українець зараз і на які відповіла Леся Українка сто років тому…

Як легко замітити, сценічне дійство багато у чому перегукується з сьогоденням України…

П'єсу Кассандра Леся Українка писала дуже довго, з 1901 по 1907 рік.

Постановка вистави за цією п'єсою в ДраміКомі була не настільки, але теж довгою та непростою. Півтора роки тому в театрі розпочали роботу за цією п'єсою, мріючи поставити виставу до Міжнародного дня театру (який щороку відзначають 27 березня) у 2022 році. Але війна розпорядилася інакше.

– Це незвичайна для нас робота, яку ми хочемо приурочити до Міжнародного дня театру, – розповів директор – художній керівник ДраміКому Сергій Мазаний. – Це масштабна вистава, в якій тільки на сцені зайнято 24 актори, а загалом над ним працює весь колектив. За рік війни відбулося певне переосмислення матеріалу п'єси. Виходячи з досвіду пережитого, ми внесли до вистави нові штрихи, від яких вистава заграла новими фарбами.

У театрі вірять, що нова, актуальна вистава буде цікава глядачам не лише в наш час, а й ще через багато років.

Хоча спадщина Лесі Українки – улюблена та затребувана у всіх українських театрах, саме ця п'єса – рідкісний гість на театральній сцені. До нашого театру "Кассандру" ставили лише у Київському драматичному театрі імені Франка. І, як переконаний головний режисер ДраміКому Антон Меженін, дніпровська постановка нічим не поступиться столичній.

- Я щасливий, що у нас відбувається подія, знакова для всієї театральної України! – запевнив він. – Наш театр відходить від традицій радянського, стилістично розмовного театру і стає театром мультистилістичним. Таким, що спирається на традиції українського театру та сучасної драматургії, в якому використовується синтез усіх жанрів та елементів.

Режисером-постановником нового спектаклю став Олексій Клейменов, для якого в ДраміКомі це вже десята постановка. До роботи із цією п'єсою його підштовхнула особлива симпатія до творчості Лесі Українки.

- «Кассандра» - це дуже мудра і співзвучна нашому часу п'єса про криваву війну, пророків і брехунів, вірність і зраду, - вважає Олексій. – Ми визначили жанр вистави як «рокована історія», оскільки багато в дійстві зумовлено долею, роком, а ще у виставі звучить багато рок-музики різних виконавців. Основну музичну тему вистави написав композитор Андрій Карачун.

З великою повагою ставлячись до матеріалу п'єси, її таки трохи переосмислили. Епічну Грецію, за образним висловом режисера, перевели в трохи зухвалий стиль. Вивели на сцену частину персонажів, які у Лесі Українки були лише позначені на задньому плані.

Особлива увага приділялася підбору акторів. Для режисера було важливо, щоб актори могли по-новому розкрити себе і розвиватися, виходячи із зони комфорту і відходячи від колишніх стереотипів.

Складною, але дуже цікавою стала робота у цій виставі для Анжеліки Ніколаєвої, яка виконує роль Кассандри – царівни Трої, пророчиці, приреченої до самотності.

- Для мене це дуже знакова роль, у якій можу розвиватися як актриса і як людина, – переконана вона. – Мені був дуже цікавий образ цієї складної, колючої жінки-правдолюбки. Її правда для багатьох – незручна, страшна. Це трагічна історія жінки, яку ніхто не розуміє… Але загалом у нас склалася неймовірна команда із винятковою атмосферою на репетиціях.

Побачене на репетиції прем'єри здивувало і вразило багатою палітрою сценічного дійства, цікавим і гармонійним переплетенням хореографії, світлових ефектів і драматичним нервом, що звучить у кожній акторській репліці.

У постановці прем'єри бере участь відомий сценограф із Києва Олег Татарінов. А за пластичні рішення вистави відповідає хореограф Валерія Хижняк, яка так прокоментувала нову роботу:

- Щаслива брати участь у настільки потужному проекті, в якому відбувається синергія талановитої роботи режисера та натхнення всього акторського колективу. Багато чого у цій виставі виражається саме рухом, пластикою. І режисер ніяк не обмежував мене у пошуку пластичних рішень.

Дуже виразними та яскравими стали і костюми героїв. У цьому величезна заслуга головного художника театру Світлани Югової.

– Робота у цій виставі стала ковтком свободи та творчості, – зізнається вона. – Все, що було в душі, виплеснуло в цю роботу. А багато що вигадували в ході колективної творчості.

Загалом, усім театралам Дніпра неодмінно варто побачити цю виставу, прем'єра якої відбудеться 25 та 26 березня, початок – о 16 годині.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте