Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 07 липня 2025
20:28

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Сівозміна - важливий економічний та агрономічний інструмент

Сівозміна - важливий економічний та агрономічний інструмент

Сівозміна - технологічний підхід, що дозволяє створювати успішну стратегію, направлену на підвищення продуктивності грунтів та врожайності вирощуваних культур на полі. Сівозміна - це вирощування певних культур у визначеній послідовності на полі.

Ротація культур дозволяє досягти оптимальної консистенції грунту та значною мірою підвищити продуктивність вирощування. 

В кожній географічній зоні свої періоди повернення культур на поле. Цей вибір базується на досвіді вирощування та має агрономічне обумовлення. Принципи сівозміни - це база раціонального господарювання, бо запобігає спустошенню грунтів та допомагає отримати оптимальні результати. Професійна команда маркету Посівна починає свою співпрацю з фермером зі складання схеми сівозміни, далі допомагає у виборі посівного матеріалу та схеми захисту рослин ( гербіциди , фунгіциди, інсектициди для культур). 

Важливість сівозміни

Поняття сівозміни - базове в агрономії. Почергова зміна культур на полі може включати кілька років від 3 до 7+. Культури чергуються між собою або чорним паром, коли поле не засіюють нічим. У випадку чорного пару, коли поле відпочиває, його не використовують або на ньому випасають домашню худобу. Останній підхід є оптимальним, оскільки органічні добрива, що накопичуються за сезон, підвищують родючість грунту та насичують його макро- та мікромінеральним складом. 

Знання з ботаніки та агрономії дають чітке розуміння важливості сівозміни. Річ у тім, що одні культури виносять з грунту певний вид поживних речовин, але разом з тим вивільняє інші. Вивільнені поживні речовини необхідні іншому виду вирощуваних рослин, який і рекомендують включати в сівозміну. 

Не можливо скласти універсальної схеми сівозміни навіть для певного регіону. В цілому грунтозахисна сівозміна має включати висів листових та бобових культур. Листяні рослини лишають багато фосфору в грунті, що необхідний коренеплідним культурам (буряк цукровий, морква). Коренеплоди залишають на полі калій, що важливий для бобових, а рослини з родини Бобові завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями накопичують в грунті вагому кількість доступного для подальших культур в сівозміні азоту. Отже, головними принципами сівозміни є: 

  • обгрунтований вибір попередників 

  • оптимальне чергування культур. 

На схему сівозміни може впливати багато чинників: тут і складнощі з погодними умовами, доступність техніки і ресурсів, ціни на посівний матеріал і гербіциди. Але є основоположні принципи, на які варто звернути увагу: 

  • не компонуйте в сівозміні близькі за походженням рослини (бобові після бобових, соняшник по соняшнику) 

  • не повертайте на поле одну і ту ж культуру щороку (при вирощуванні соняшнику в монокультурі на полі накопичується насіння паразитичної рослини вовчок соняшниковий, що може не тільки знищити до 90% врожаю, але й поширюватися на сусідні поля соняшнику) 

  • враховуйте грунтово-кліматичні умови і типи грунтів на полі

  • обирайте якнайкращі попередники, роблячи вибір в сторону добрих і допустимих в якості попередників культур, а ти не тих, що принесуть цьогорічну вигоду. 

Гарним попередником є така культура, що гарантує високу врожайність. При посіві допустимого попередника врожайність на полі буде добра, але за сприятливих погодно-кліматичних умов. Несприятливий попередник виснажує грунт і отримати високий врожай після нього буде важко. Вибір культур в сівозміні залежить від культури, яка має найдовший період повернення на поле, тому від неї відштовхуються і розташовують інші культури в залежності від цього. 

Приклади послідовності культур в сівозміні: 

  1. Пшениця, далі соняшник, далі чорний пар 

  2. Кукурудза, далі овес або конюшина, пар 

  3. Пшениця, пшениця, далі ріпак, пшениця, пшениця, соя, соняшник на 2 р. 

  4. Кукурудза, далі соя, потім соняшник, бавовна, кукурудза, соя, пшениця. 

Використовуйте науково-обгрунтовані рекомендації для складання схеми сівозміни. Це дозволить Вам досягти високих врожаїв та зберегти головне багатство аграрія - його землю. Отримати кваліфіковану консультацію агронома щодо схеми вирощування культур та внесення засобів захисту - гербіцидів , фунгіцидів, добрив можна в маркеті Вашого поля Посівна. Ми зацікавлені в довгостроковій співпраці та отриманні нашими клієнтами високих результатів на полі.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (15)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (11)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (10)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (9)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (9)

•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (8)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (7)

•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (7)

•  У Дніпрі некероване авто врізалося в трамвай на Кайдацькому мосту (4)

•  Один з дворів Дніпра потопає у смітті через хаотичне паркування автівок (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті