Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 26 ноября 2024
18:16

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

«Від Карпат до Гімалаїв» живопис, графіка

«Від Карпат до Гімалаїв»  живопис, графіка
videonews.com.ua
з 5 травня по 5 червня 2009 року у Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І. Яворницького пройде друга персональна виставка художника-косміста, мандрівника Володимира Козара

«Від Карпат до Гімалаїв»
живопис, графіка

Експозицію присвячено ювілеям Реріхів: 135-річчю від дня народження М.К. Реріха, 130-річчю його дружини О.І. Реріх, та 105-річчю їх молодшего сина С.М. Реріха.

Виставку організовано в межах проекту «Від Карпат до Гімалаїв» Міжнародної громадської організації «Українське Реріхівське товариство», відділення МЦР, та Дніпропетровським Реріхівським товариством. Проект підтриманий Комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради України, Посольством Республіки Індія в Україні, та Посольством України в Індії, іншими організаціями. Проект стартував у 2004 р. однойменною виставкою в Галереї мистецтв «Лавра» (Київ) і був підтриманий низкою міжнародних організацій під час експонування виставки в Міжнародному Центрі-Музеї імені М.К. Реріха (Москва), в Індійському культурному Центрі ім. Джавахарлала Неру (Москва), в Російському культурному Центрі в Делі (Індія). Перша персональна виставка (80 робіт) знаходиться в Індії.

Головне завдання проекту — вивчення Спадщини Реріхів як Визначного Явища нашого часу в поглибленні культурних зв'язків Україна — Русь — Індія. Науковою метою проекту є вивчення зв'язків між Україною й Індією, які століттями існували у культурній, історичній, економічній сферах. Головним засобом пізнання взято експедиційний метод пізнання Шевченка та Реріха, науку живопису Леонардо да Вінчі. Мистецтво, як засіб пізнання світу, та нове енергетичне мислення космізму — вчення Жива Етика, стали тими чарівними ключиками, якими можна відкрити входи до таємничого царства Сходу, Індії, Гімалаїв, того духовного осердя, до якого веде тільки один шлях — це Шлях Краси. Індія стосовно цього — особлива країна, вона йшла цим шляхом тисячоліттями, генеруючи і конденсуючи енергію витонченої краси в просторі своєї культури і випромінюючи її далеко за межі Гімалайського Хребта.

Це духовне проміння Краси вловлювали серця багатьох людей у найвіддаленіших країнах світу — вони захоплювались, мріяли, складали казки та легенди, які в врешті-решт ставали реальністю і смислом їхнього життя. В Україні такі феномени особливо яскраві — пояснити їх нічим не можливо, але вони реальні, і вони — перед вами. Краще один раз побачити… Володимир Козар — відомий художник, громадський діяч, мандрівник, дослідник творчості Родини Реріхів, Т.Г. Шевченка, України, Росії, Індії в контексті єдності культур і спадкоємності традицій в Реріхівському розумінні часу і простору, як єдиного одухотвореного Космосу. За науково-культурний внесок та громадсько-просвітницьку діяльність Володимир Козар нагороджений трьома медалями: Миколи, Юрія та Святослава Реріхів.

Ця виставка художника — друга персональна і налічує понад сто картин, виконаних впродовж останніх чотирьох років на реріхівських маршрутах Гімалайської Індії, Алтаю, Карпат, Дніпров'я.

Володимир Козар представив експедиційні роботи з серій «Карпати», «Дніпров'я», «Алтай», «Кулу», «Лахул», «Спіті», «Сіккім», «Ладак», — які він створив, ідучи від Карпат до Гімалайської Індії. Володимир Козар впродовж 2005—2008 рр. здійснив кілька експедицій: до князівства Сіккім у Східних Гімалаях, долини Кулу, Лахулу, Спіті та Ладаку — у Західних. Він пройшов шляхами Гімалайської Індії та Алтайськими стежками Центрально-Азіатської експедиції (1923-1928 рр.) професора М.К.Реріха. Центрально-Азіатська експедиція мала величезне еволюційне значення, як з погляду вивчення давніх культурних центрів Центральної Азії і їхнього сучасного стану, відкриття культурної єдності і спільного коріння народів Євразії, так і з погляду формування нових наукових напрямків вивчення Центральної Азії.

Картини Володимира Козара створені в експедиційних умовах походів 2005—2008 рр. з натури аквареллю на папері, акриловою темперою на полотні під час експедицій. Їх відрізняє енергетика місць, де вони зроблені, намагніченість шляхів Великих Мандрівників та переселень народів, що так промовисто говорять про давнє родство і спорідненість української та індійської культур.

Володимир Козар є чи не єдиним в Україні на сьогодні художником, який пройшов шляхами Реріхів з мольбертом і наплічником за плечима по хребтах Карпат, Алтаю, Гімалаїв, створивши широку панораму земель, якими рухалися народи впродовж часів, насичуючи простір енергією своїх прагнень та мрій. Органічність художнього стилю митця — своєрідний феномен в сучасному мистецтві, в той час, коли ми спостерігаємо протилежне — розпад, деградацію і розтління. На думку митця, втрата людиною органічної цільності, зв’язку з природою, внутрішнім світом, справжньою духовністю призвели до втрати змісту життя, а від того — і всі інші проблеми.

Друга персональна виставка Володимира Козара відбулася в Музеї імені М.К.Реріха у Москві у січні 2009 року.

Його роботи приваблюють глядача високою Красою Гімалаїв і стають своєрідними художніми віхами для кожного, хто побажає ввійти в дивовижний світ Гімалайської Індії великими шляхами родини Реріхів.

В Дніпропетровському музеї ім. Д.І. Яворницького (пр. Карла Маркса, 16) персональна виставка Володимира Козара «Від Карпат до Гімалаїв» відкриється 5 травня о 13-00.

Тел. для довідок: 39-27-26, 46-34-22

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте