Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 07 квітня 2025
22:11

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі знайшли археологічні пам’ятки часів мезоліту та татарські поховання XV сторіччя

|«« «« »» »»|

У Дніпрі на території Ігренського півострова вже три тижні триває археологічна експедиція Національного університету «Києво-Могилянська академія». В експедиції працюють в основному студенти, які проходять тут практику.

«Історично – це видатне місце. Першими мешканцями цього півострова були рибалки та мисливці мезолітичної доби. На зиму вони копали землянку, тут ми знайшли саме знаряддя – диски, якими вони їх копали. Після мезолітичних мисливців торгівельні кораблі, які спускалися по Дніпру, проходили саме через цей півострів. Очевидно, це поселення мало так звану зв’язувальну функцію. Ми знайшли скляні браслети візантійського та київського походження, амфори візантійського та кримського виробництва. Знайшли тесло, будівельні скоби, цвяхи, господарські ножі, кільця від кольчуги», – розповідає археолог, доктор історичних наук, професор, керівник археологічної експедиції Києво-Могилянської академії Леонід Залізняк.

Крім того, тут знайшли татарське поховання, яке датується XV сторіччям. Наразі експедиція веде розкопки, щоб дістатися до останків.

«Також ми знайшли тут кістковий матеріал, на основі якого можна дізнатися про господарський тип та раціон людей, які тут жили. Ми знайшли кістки, які датуються XI-XII століттями, корів, свиней, овець, є фрагменти щелеп свині, заєць трапляється. Також є велика кількість кісток риби. Зараз у Дніпрі цієї риби немає, наприклад, білуги. Вона могла важити 100-200 кілограм», – каже аспірант Києво-Могилянської академії Михайло Кублій.

Усі знахідки більш детально досліджуватимуть у Києві, а потім повернуть до Дніпра.

«Міська влада Дніпра підтримує київську експедицію. Ці знахідки, як завжди, – дуже багаті. Ми зараз формуємо музей, який також підтримується міською владою. Там будуть знахідки і зі Старої Самари, і з Кодака, і тепер уже з цього місця. Проте доти ці знахідки досліджуватимуть у лабораторії», – зазначив директор КП « Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Zlodey  (23.07.18 10:05): Похоже, предки не дураки были выпить - вон сколько амфор наколотили! Відповісти | З цитатою
Рыбак  (21.07.18 07:14): Там этого добра россыпи. Еще в советские времена туда водили школьников из археологических кружков. Место очень известное, просто никому не интересное было. Даже копать не нужно. Пройтись по срезу воды весной или осенью и можно набрать полные карманы кремниевых пластинок, ножичков, битой посуды, т.е. все то что на фото. И горы костей. Посмотрим в каком виде они оставят это место после себя. Разрыли все, ям нарыли... Відповісти | З цитатою
Джура  (20.07.18 21:36): Таки это наша, ордынская (украинская) земля (...и татарские захоронения XV столетия)??? Или я шота не пойму? И где заканчиватся орда мордора, и начинается наша??? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Стоик  (20.07.18 20:07): Нашли чем удивить горожан. Раскопаные вами окаменевшие к@кашки, возможно интересны лишь узкому кругу ученых. Сенсационные исследовании, ждут своих открыватилей на Монастырском острове. Так оно и будет! Вопрос лишь времени. Відповісти | З цитатою
777  (20.07.18 20:00): Поснимал сегодня немного :) Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті