Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 12 квітня 2025
11:45

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі бельгійці показали прем’єру унікального фільму

|«« «« »» »»|

У кінотеатрі «Правда-кіно» бельгійці презентували фільм «Cafard» у пам'ять про події Першої світової війни. Анімаційна повнометражка розповідає про історію елітного бельгійського дивізіону, який століття тому воював на Галичині.

Картина є візитівкою нових тенденцій у кіноіндустрії. Привезли фільм Бельгійський інститут ветеранів війни та посольство Бельгії в Україні.

«Cafard» – одночасно і мультиплікаційний, і художній фільм. Він був знятий за новітньою технологією «захоплення руху». Це цифровий запис рухів, що використовується у розважальному, спортивному, анімаційному та кінематографічному програмному забезпечені. На актора надягають спеціальний костюм з датчиками, що сканують його рухи і передають до комп'ютера. На обриси актора можна накласти будь-що.

«Фільм дозволяє краще зрозуміти історію. У шкільних підручниках про Першу світову війну розповідається небагато. Та це неправильно, ми повинні бути відкритими до історії. В основу кінострічки покладені спогади реальних людей, їхні життєві ситуації», – звернув увагу Повноважний посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

У стрічці йдеться про невеликий експедиційний дивізіон бельгійських добровольців, який у 1916 році за наказом короля Альберта І вирушив на допомогу царській армії на галицький фронт. У Карпатах він провів декілька наступів. Потім військовий підрозділ став свідком більшовицької революції, а відступивши до Києва, побачив боротьбу України за незалежність. Бельгійцям вдалося зберегти нейтралітет і не стати на жодну із сторін. Додому військові поверталися через Сибір і територію США.

Фільм режисера Яна Бюльтила «Cafard» – художня трактовка бойового шляху автобронедивізіону «АСМ».

«Без минулого немає майбутнього. Сумні події минулого століття об`єднали два народи, і зараз ми спільно вшановуємо всіх, хто загинув у роки Першої світової. Це дозволяє поглиблювати зв’язок між двома країнами, налагоджувати співпрацю. Вважаю, сучасна молодь має знати подібні сторінки історії», – зазначив під час презентації фільму радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Протягом фільму глядачі могли побачити запеклі бої на території сучасної України, військові злочини проти мирного населення, голод і депортацію в умовах війни. Також кінострічка розповідає про вічні теми – добро і зло, щастя, кохання.

«Нас хвилює все, що пов’язане з війною. Незалежно, це трапилося 100 років тому, чи відбувається сьогодні. Біль та смуток однакові в будь-які часи. Це зовсім темне минуле, багато фактів пройшло повз нас. Та настав час відкрити завісу. Обов’язково розповім про побачене друзям з Івано-Франківська, певна, їм невідома ця історія», – розказує волонтер Майя Ряскова, яка прийшла на прем’єру.

Крім дніпровців, фільм «Cafard» вже побачили одесити, херсонці та запоріжці. До кінця місяця картину переглянуть у Краматорську та Сєвєродонецьку.

Наразі Україна, Бельгія та Франція разом знімають сімейне фентезі «Поліна». В історії українського кіно – це перша масштабна міжнародна робота в цьому жанрі.

Зйомки стартували в листопаді 2015 року. У фільмі – історія 11-річної дівчинки, яка вирушила на пошуки правди про свою сім'ю. Головну роль виконує українка Поліна Печененко. З нею на майданчику задіяні зірки європейського та українського кіно.

Фільм знімається англійською мовою, розрахований на широку аудиторію і міжнародний прокат. Світова прем'єра кінострічки «Поліна» запланована на осінь 2016 року.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
90
років тому почали будувати Набережну

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті