Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 14 квітня 2025
15:45

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Козацькі пісні Дніпропетровщини - частина нематеріальної культурної спадщини України

Козацькі пісні Дніпропетровщини - частина нематеріальної культурної спадщини України
18 листопада дніпропетровська делегація зустрілася з керівництвом Міністерства культури України. Головною темою перемовин стало включення козацьких пісень Дніпропетровщини до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Це одна з найголовніших умов для подальшого внесення козацьких пісень до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Нагадаємо, Міністр культури України Євген Нищук активно підтримав цю пропозицію Дніпропетровської обласної ради .

«Всесвітнє визнання козацьких пісень, які є візитівкою Дніпропетровщини показує, що наша держава має багату культурну спадщину, традиції, які ми поважаємо та передаємо із покоління в покоління. Дуже важливо, що наші ініціативи та робота підтримуються на державному рівні. Всі разом ми робимо одну важливу справу – зберігаємо наш культурний потенціал, виховуємо у молоді патріотизм та любов до свого рідного та національного», - зазначив Євген Удод.

Наразі Дніпропетровщина продовжує роботу з підготовки номінаційного досьє на включення козацьких пісень до списку нематеріальної спадщини України, а згодом і до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Зокрема, були проведені фольклорні експедиції у 11 населених пунктах регіону, велика робота ведеться і з архівом науково-практичної лабораторії говірки і фольклору Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, музикознавцями та місцевими органами влади. Спеціалісти вивчили та відцифрували записи пісень, що знаходяться у фондах обласної телерадіокомпанії та лабораторії фольклору ДНУ. Також розробляється сайт «Козацькі пісні Дніпропетровщини», де будуть представлені усі напрацювання у цьому напрямку – відео- та аудіозаписи, історичні довідки та інше.

Для популяризації козацьких пісень серед молоді область працює над створенням кафедри фольклору в музичній консерваторії ім. Глінки і факультетів при обласних музучилищах.

Також у регіоні прийнята і діє «Програма збереження об'єктів культурної та природної спадщини на території Дніпропетровської області». Програмою передбачено перелік заходів, спрямованих на виявлення, збереження, популяризацію й передачу наступним поколінням елементів культурної спадщини регіону.

Gorod.dp.ua на Facebook.
ФОТО:


  

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Свято-Успенському собору

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті