Керівник регіону Дмитро Колєсніков під час селекторної наради з головами міст та районів поставив завдання приділити особливі увагу та підтримку воїнам-інтернаціоналістам та їх родинам. До кінця року губернатор доручив покращити житлові умови 21 родини воїнів-інтернаціоналістів з інвалідністю.
Керівник регіону зазначив, що після Великої Вітчизняної війни українські воїни-інтернаціоналісти допомагали в урегулюванні воєнних конфліктів в 20 країнах. Сьогодні в Дніпропетровській області живе майже 11 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, серед них 9 тисяч «афганців», 149 родин воїнів, що загинули в Афганістані.
«Я служив у «гарячих точках» і знаю, що таке війна не з чуток. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять тих, хто не повернувся з «гарячих точок», пам'ятаємо про тих, хто стояв з нами пліч-о-пліч. Ці воїни ніколи не будуть колишніми, вони завжди є і будуть воїнами-інтернаціоналістами, воїнами-миротворцями. І сьогодні ми повинні зробити так, щоб кожен воїн-інтернаціоналіст відчував нашу підтримку та турботу», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Губернатор наголосив, що для цього на Дніпропетровщині робота ведеться у трьох напрямках.
По-перше, у рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича ведеться робота з покращення якості життя ветеранів воєн. На виконання Соціальних ініціатив в минулому році середній розмір пенсії по інвалідності збільшений на 413 грн. і становить більше 2,5 тис грн, значно зросла і щорічна одноразова матеріальна допомога до Дня Перемоги.
Рік учасників бойових дій на території інших держав Дніпропетровщина почала з видачі допомоги у розмірі 300 гривень 149 родинам загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Також цього року заплановані видача автомобілів інвалідам та забезпечення інвалідів з числа воїнів-інтернаціоналістів засобами реабілітації.
Також ведеться робота з підтримки батьків та вдів загиблих воїнів. За рахунок місцевих бюджетів від 50 до 100% оплачують житлово-комунальні послуги цієї категорії громадян в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Нікополь, Орджонікідзе та Нікопольському районі. Щомісяця виплачується допомога таким сім'ям.
Важливим питанням соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів залишається питання забезпечення житлом. Цього року в Бюджеті України розпочато фінансування за новою бюджетною програмою щодо забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, військовослужбовців звільнених у запас. На ці цілі передбачено 300 млн гривень. На Дніпропетровщині керівник регіону Дмитро Колєсніков поставив завдання покращити умови проживання 21 родину інвалідів-війни. Це всі родини інвалідів війни в Афганістані, які стоять на квартирному обліку.
Другий напрямок роботи на Дніпропетровщині – це турбота про здоров'я воїнів-інтернаціоналістів. Воїни інтернаціоналісти забезпечуються лікуванням в санаторіях, безкоштовними ліками, стаціонарним лікуванням в госпіталях. У минулому році в санаторіях проліковано 338 учасників бойових дій, забезпечено безкоштовними ліками 4 тисяч 145 воїнів, проліковано в госпіталях 1376 воїнів-інтернаціоналістів, видано 120 технічних та інших засобів реабілітації. Цього року вже проліковано 153 воїна-інтернаціоналіста.
У лютому в Дніпропетровській області проходить місячник профілактичних диспансерних оглядів учасників бойових дій на території інших держав та членів сімей загиблих та померлих воїнів. Організовано відвідування немобільних інвалідів на дому, а також виїзди бригади лікарів обласної клінічної лікарні ім. Мечникова у сільські райони.
Губернатор Дмитро Колєсніков поставив завданням керівникам міст та районів - з'ясувати проблеми і потреби всіх воїнів-інтернаціоналістів, зібрати повну інформацію та якщо їм необхідне медичне обслуговування, операція, засоби реабілітації, поліпшення житлових умов – допомогти.
І ще одним важливим напрямком є вшанування пам'яті про воїнів-інтернаціоналістів та патріотичне виховання молоді.
«У 90 -х у багатьох школах Радянського Союзу була організована акція з увічнення пам'яті полеглих воїнів-«афганців». На школах відкривалися меморіальні дошки в пам'ять про загиблого учня. Для дітей це були не віртуальні, а реальні герої, на яких необхідно рівнятися. І сьогодні діти Дніпропетровщини повинні знати своїх героїв, тих, хто ціною власних життів, встановлювали мир на землі», - зазначив Дмитро Колєсніков.
Губернатор доручив керівникам територій провести інвентаризацію меморіальних дошок на будівлях шкіл, при необхідності оновити їх, відкрити в шкільних музеях експозиції про Афганську війну.
Цього тижня у рамках відзначення 25-річчя виведення військ із Афганістану на Дніпропетровщині в будинку обладміністрації буде відкрито виставку архівних документів про війну в Афганістані.
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету пройдуть урочисті збори з учасниками бойових дій на території інших держав. У всіх школах області пройде урок пам'яті «У полум'ї війни».
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |