Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 22 ноября 2024
21:15

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

У Днiпропетровську завершився Третій всесвітній нобелівський економічний конгрес

У Днiпропетровську завершився Третій всесвітній нобелівський економічний конгрес
Завершив роботу Третій Всесвітній Нобелівський економічний Конгрес, який проходив у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля 16-19 травня 2012 року.

Основну тему наукової дискусії на Конгресі було визначено як «Роль економічної науки у формуванні національних стратегій».

Як зазначено у Резолюції Конгресу, «найактуальнішим завданням сьогодні, яке повинна вирішувати міжнародна наукова спільнота, є формування ефективної стратегії розвитку світової та, зокрема, національних економік, яка повинна ґрунтуватися на досягненнях нобелевських лауреатів з економіки та провідних вчених світу, на адаптації їхніх ідей до сучасних процес».

Обговоренню цієї актуальної теми були присвячені пленарні та секційні засідання, на яких з основними доповідями виступили Єрмолаєв А.В. - директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України, Гжегож Колодко, екс-вице-прем'єр-міністр Республіки Польща, професор економіки, директор дослідницького інституту «TIGER» (Університет Козьмінського, Варшава), Макс Альєр, офіційний представник МВФ в Україні, інші керівники національних економічних інститутів і провідні економісти світу з України, Російської Федерації, Білорусі, Казахстану, Румунії, Польщі, Чорногорії…

Конгрес-2012 привітали Президент України Віктор Янукович, Президент Національної академії наук України Борис Патон, губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, міський голова Іван Куліченко.

За традицією Конгрес розпочався урочистим врученням нагород переможцям Другої Всесвітньої Нобелівської студентської Інтернет-Олімпіади з економіки, які цього року представляли університети України, Росії, Білорусі. Переможці отримали спеціальні призи, дипломи та грошові премії (партнером призового фонду Конгресу виступило Дніпропетровське регіональне відділення банку «Фінанси та Кредит»). Також спеціальні нагороди вперше отримали 3 студентські баскетбольні команди – переможці і призери Турніру з баскетболу на Кубок БФ "ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ".

У рамках Конгресу активно працювали 4 секції, присвячені ювілейним датам з дня народження лауреатів Нобелівської премії з економіки та інших відомих учених-економістів, зокрема:

  • Секція 1. «Монетарні аспекти сучасного економічного розвитку» (до 100-річчя від дня народження лауреата Нобелівської премії з економіки М. Фрідмана)
  • Секція 2. «Математизація економіки або економізація математики: ефект синергії» (до 100-річчя від дня народження лауреата Нобелівської премії з економіки Л. В. Канторовича)
  • Секція 3. «Нова генерація нобелівських ідей» (за підсумками Другої Всесвітньої Нобелівської студентської Інтернет-Олімпіади з економіки)
  • Секція 4. «Сучасні теорії циклів: спадкоємність і модернізм» (до 120-річчя від дня народження М. Кондратьєва)
У роботі третьої – студентської - секції, разом із студентами-переможцями Інтернет-олімпіади , взяли також участь старшокласники міських шкіл та ліцеїв (НВК №100 та Міського юридичного ліцею) – партнерів Університету – переможці нобелівських олімпіад, турнірів, конкурсів есе.

Ключовими питаннями, які були обговорені на пленарних та секційних засіданнях, стали: вплив інновацій на економічний розвиток, можливості випереджального розвитку країн, формування національних стратегій розвитку, монетарні аспекти сучасного економічного розвитку, сучасні теорії циклів, вплив математики на економіку та, навпаки, розвиток новелістики і поширення Нобелівського руху у світі тощо.

За результатами дискусій та обговорення учасниками Третього Всесвітнього Нобелівського економічного конгресу прийнято рекомендації, серед яких:

  • рекомендувати державним і політичним діячам, науковій громадськості та представникам ділових кіл ініціювати розробку національних і міжнаціональних стратегій розвитку і співробітництва з метою запобігання руйнівним наслідкам глобальних криз;
  • продовжити наукові дослідження щодо циклічності економічного розвитку, зосередивши увагу на розробці сучасних інструментів і технологій запобігання та уникнення криз, методів економічного управління країнами в періоди циклічних коливань, методик адекватного та об’єктивного вимірювання наслідків криз і прогнозування їх у майбутньому;
  • розвивати міжнародну і регіональну інтеграцію для підвищення конкурентоспроможності країн, розширити практику створення міжнародних стратегічних інноваційно-технологічних альянсів для виконання науково-дослідних програм з економічного розвитку та організації міжнародної інноваційно-технологічної біржі для залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій до фінансування інноваційних проектів;
  • продовжити ініціативи з видання Нобелівських лекцій, систематичного проведення Нобелівських читань і наукових конкурсів, присвячених працям лауреатів Нобелівської премії;
  • розширити наукові межі Всесвітньої студентської Нобелівської Інтернет-олімпіади, включивши до конкурсної програми інші науки, окрім економіки;
  • підтримати пропозицію про проведення у травні 2014 р. у Дніпропетровську Четвертого Всесвітнього Нобелівського економічного конгресу та сприяти залученню до участі в ньому лауреатів Нобелівської премії, провідних світових вчених. Основною темою дискусії на Четвертому Всесвітньому Нобелівському економічному конгресі визначити таку проблему: «Економічна теорія та господарська практика: суперечлива взаємодія». Культурна програма Конгресу привела його учасників у музеї, до «Північних воріт» Дніпропетровська, а також до пам'яток різних міст області – Новомосковська, Петриківки тощо.
Спеціальною подією Конгресу стало урочисте відкриття виставки плакату «Жінки у польській науці» (спільний проект разом із Генеральним Консульством Республіки Польща в Україні) за участю пана Яна Граната, Генерального Консула Республіки Польща в Україні.
Gorod.dp.ua на Facebook.
ФОТО:



 

Читайте также:


Nancy  (07.06.12 14:29): I suppose that sounds and smlels just about right. Ответить | С цитатой
крест  (21.05.12 23:00): Это тут они все такие вумные да просвещенные! А как приедут в Давос за кризис потусоваться так и язык к одному месту прилипает. Сказать нечего. Сидят в ж. со своей либеральной экономической моделью. Ответить | С цитатой
оксиморон  (21.05.12 14:18): "провідні економісти світу з України, Російської Федерації, Білорусі, Казахстану, Румунії, Польщі, Чорногорії"- огласите список этих "провідних економістів світу". Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1,2
млн. новых деревьев высадят на Днепропетровщине

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте