Відкриття та презентація Дніпропетровського обласного центру історії та розвитку української мови відбудеться у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету (ДНУ) 1 вересня 2006 року о 14.00. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили у прес-службі ДНУ.
За інформацією прес-служби, головною метою діяльності Центру є сприяння реалізації національної доктрини розвитку української мови як державної та створення незалежних умов її функціонування у Придніпровському регіоні, де спостерігається низький її авторитет та звуження сфер вживання.
Центр створено за ініціативи голови Дніпропетровської облдержадміністрації Надії Дєєвої, яка разом із ректором ДНУ Миколою Поляковим візьме участь у відкритті Центру.
"Вместо того чтобы тратить деньги на такие вот центры в каждой области, можно допустим договориться чтобы ведущие мировые газеты (WallStreetJournal, FinancialTimes, NY Times, D.Telegraph, NewsWeek,....) выходили в УКРАИНСКОМ переводе одновременно с выходом их аналогов".
Мушу з вами погодитись. Це правда була б непогана ідея. Але для цього треба політична воля керівництва держави,якої нажаль немає. У них приватні інтереси бізнес-груп важливіше за суспільно-національні інтереси України. І це стосується не тільки мовного питання.
Я більше ніж впевнений, що всі гроші,які закладені в бюджеті на розвиток української мови реально не знаходять кінцевої мети. І це вже прогріхи державного керівництва. А такі центри без сумніву треба тільки розширювати і зробити так, щоб вони були у кожному місті. Ответить | С цитатой
Впринципі згоденя, що треба якісні газети робити. Але ж у мене як у громадянина немає вибору: я читаю наприклад газету Команда,яка виходить з 1995 року і жодного випуску не було українською. Про яку ж тут якість може іти мова?
Тому у нас треба в країні надрукувати дешеву книгу і заборонити цей ідіотський податок на друкування української книги. Але ви ж згодні, що українську мову треба поступово розвивати? Інакше тоді постає питання о доречності існування держави Україна. Ответить | С цитатой
Я не знаю, що там в школах, але я вам приведу яскравий приклад: як студент Придніпровської державної академії будівництва та архітектури у минулому році серед 10 предметів російською мовою викладались 9, 1 - предмет під назвою Технологія будівельного виробництва викладався українською, і то через те, що сам викладач все життя розмовляв українською.
Те, що діти не розмовляють українською за межами школи чи датсадку, так просто на вулиці ідеш і чуєш постійно російську. Я наприклад теж автоматично переходжу на російську, тому що у нас поки що така ситуація. Просто мову тільки відносно нещодавно почали викладати. Але на своєму прикладі я цього не бачу. У школі навчали мене російською і нібито у такому престижному вузі теж навчають російською нажаль. Ответить | С цитатой
Скажете, дорого переводить? Так а диаспора где-то там чего-то периодически скулит (или как это там называется...). пусть кто бесплатно, кто за символическую плату (билет на очередной форум в киев) поработают. Тем более что у них английский, немецкий - свободный. Пришли вечерком - каждому по статье - два часа и номер готов.
Разве им трудно? ....или опять ЛИЦЕМЕРИМ????? Ответить | С цитатой
Это было бы намного действенней в плане пропаганды укр. языка. Ответить | С цитатой
Что не так? Может весь лживый фундамент, заложенный и закладываемый в фундамент государства? каких результатов еще можно ожидать, если этот фундамент неустойчив и всегда будет существовать угроза крушения целого или части дома.
Эту угрозу конечно можно объяснить происками (что и делается). Но во лжи дить всегда невозможно.
P.S. вчитайтесь - "центр історії та розвитку мови". они подумали чего сказали? можно сделать вывод, что язык развивался когда-то там давно, застыл и у него нет будущего. Т.е. наподобие неандертальца - посмотреть интересно, но быть им никто не хочет. Уже сдесь хоть бы заплатили деньги пиарщикам, чтобы поработать над названием. Ответить | С цитатой
В школах у нас обучение по украински? Да. По крайней мере у всех знакомых дети обучаются по-украински (я когда увидел домашнее задание по математике - думал крышу сорвет пока прочел одну задачу). Та же история и с детсадами (тут правда все песенки, загадки. утренники по-украински). Ну почему же тогда все поголовно дети как только выходят за пределы школьного забора говорят по-русски? Причем давайте возмем уже сформировавшихся 9-12 классников (чтобы исключить возражение о влиянии родителей).
А ответ прост. ЛИЦЕМЕРИЕ. От него никуда не денешься.
Возмем больной вопрос о независимости. Правда что "благодаря неимоверным усилиям укр. народа он через нац. змагання здобув (выстрадал, заслужил...) незалежность"? официальный ответ - да (но все понимают - что-то здесь не так). Если с такими потугами 3\4 "украинцев" проголосовали за независимость, то 2 декабря 1991г. они же вс Ответить | С цитатой