На дворі літо. Санітарні лікарі не рекомендують купувати у липні кавуни та дині. Бо вміст корисних речовин в таких плодах дуже низький, а от нітратів може виявитись забагато. До того ж сьогодні кілограм баштанних коштує втричі дорожче, ніж у розпал сезону.
Ранні овочі та фрукти — це завжди велика спокуса, але, на жаль, і неабиякий ризик для здоров«я. Липневі кавуни та дині, що вже з«явились на ринках та в супермаркетах, можуть бути дуже небезпечними. Якщо ці ягоди заокеанські, то слід пам«ятати, що перед транспортуванням усі кавуни, зберігаючи від псування, густо обробляють шкідливими, а іноді навіть отруйними речовинами. Якщо ж везуть баштанні з південних областей країни, то покупців повинне насторожити їхнє швидке дозрівання. Адже масовий збір кавунів та динь навіть у Херсоні та Мелітополі починається не раніше середини серпня.
А от способів прискорити дозрівання існує предостатньо. Це і славнозвісні нітрати, які кавуни та дині поглинають зі здобреного отрутою ґрунту, й штучний «парниковий ефект» — з його допомогою ягоди виростають маленькими та несолодкими. Деякі шахраї навіть натирають плоди кремами для загару — через три години недозрілі кавуни стають візуально стиглими та привабливими, та тільки на смак віддають неприродною гіркотою. А от особам з хронічними захворюваннями органів травлення лікарі радять і в сезон бути обережними з баштанними задоволеннями. Ранні ж кавуни можуть стати пасткою, як це не дивно, для курців. Ознаками стиглості кавунів є дзвінкий звук при постукуванні, сухий хвостик та блискуча поверхня.
Крім цього, лікарі не радять купувати кавуни навіть у розпал на узбіччі доріг та автомагістралей. По-перше, жоден з придорожних реалізаторів не проходив медичний огляд.