ЗАТ з ІІ «Дніпропетровський олієекстракційний завод» (ДОЕЗ, ТМ «Олейна») не є небезпечним для мешканців Дніпропетровська, принаймні менше, ніж будь яка автозаправна станція. Про це йде мова у розповсюдженому асоціацією «Укроліяпром» звернені за підписом генерального директора асоціації.
Причиною реакції з боку «Укроліяпрому» є розповсюджена останнім часом у ЗМІ інформація щодо екологічної небезпеки, яку нібито становить діяльність ДОЕЗ для мешканців районів, розташованих поруч із заводом (практично у центрі міста). Зокрема, цю небезпеку, як запевняють опоненти підприємства, становлять викиди парів гексану (розчинник, що використовується у виробничому процесі).
Як зазначено в інформації «Укроліяпрому», гексан використовується на всіх олієекстракційних заводах для максимального витягу олії з насіння. У процесі подальшої очистки гексан повністю видаляться з олії.
«Використання цього розчинника здійснюється в повністю герметизованій системі. А враховуючи, що ДОЕЗ розташований у крупному промисловому центрі, для цього заводу встановлений норматив викидів вдвічі жорсткіший, ніж для інших підприємств. Фактично ж, завдяки проведеній реконструкції та оновленню технічної бази, викиди ДОЕЗ є нижчими встановленого для підприємства нормативу», — повідомляє «Укроліяпром».
Так, як зазначають фахівці Асоціації, реконструкція виробництва дозволила підприємству за останні п’ять років більш ніж у п’ять разів скоротити використання гексану: з 3,4 кг на тонну сировини у 2000 році до 0,66 кг на тонну виробництва у 2005 році.
За інформацією Асоціації, Дніпропетровський ДОЕЗ є першим підприємством у галузі, що розпочав впровадження міжнародних стандартів з охорони навколишнього середовища ISO-14000.
«Незрозуміло з якою метою здійснюється спроба дискредитувати одне з найкращих підприємств України», — зазначається у зверненні «Укроліяпрому», у своєму зверненні Асоціація закликає громадськість та ЗМІ «реально оцінювати ситуацію та не піддаватись на провокації».
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», 26 травня у Дніпропетровську відбувся мітинг протесту, участь в якому взяли активісти громадської організації «Дружина охорони природи» та близько 50 мешканців будинків, розташованих поруч із заводом. Учасники мітингу вимагали від керівництва підприємства перенесення виробництва за межі міста, або ж доплати за вимушене проживання поряд із підприємством.
не знаю с алхимией, а вот на химию в школе Вы явно не ходили, уважаемый. Использование гексана в пищевой промышленности - это еще господина Менделеева идея была. И лучше пока никто не додумался.. Ответить | С цитатой
декларировании объектов повышеной опасности. И потом - зачем это нужно кроме того, что экспертные организации при контролирующих органах получили хороший источник дохода? Ответить | С цитатой
Dnepropetrovich - внушет уважение Ваша компетентность, но неплохо бы Вы продолжили мысль СКОЛЬКО ЗАВОДОВ В УКРАИНЕ НЕ по поводу идентификации и
декларировании объектов повышеной Ответить | С цитатой
Рассадник крыс защищаешь?
А Петровка не смердит, или коксохим
Петровка кстати тоже смердит. Но является градообразующим предприятием. И находится в Западном промрайоне. А все кто работает в центре - в районе Нового моста - знают, как пахнет именно Олейна, когда задувает западный ветер.
Землю облюбовали господа бизнесмены
Что в этом плохого? Да, земля под заводом и другими объектами имеет огромную градостроительную ценность. Чем сносить кварталами историческую застройку, можно было бы сначала выселить эти гадюшники. Ответить | С цитатой
"Если звезды зажигают - значит это кому-нибудь нужно" Ответить | С цитатой
Говорить можно сколько угодно,а результат один - богатые всегда начинают и выигрывают... Ответить | С цитатой
Лучше бы по старой технологии делали, без усякой алхимии...... Ответить | С цитатой