Екологічні громадські організації представили сценарій Концепції «неатомного» шляху розвитку енергетики України до 2030 року. Про це представники Дніпродзержинської громадської організації «Голос Природи» повідомили в ході науково-практичної конференції «Нові технології енергопостачання та енергозбереження в промисловості та ЖКГ» у Дніпропетровську 29 березня.
За інформацією екологів, альтернативний сценарій, підготовлений фахівцями-енергетиками на замовлення громадських організацій, виключає будівництво нових станцій та подовження терміну експлуатації діючих і пропонує знизити попит на електроенергію та інвестувати енергоощадні технології, розвиток відновлюваних, нетрадиційних та позабалансових джерел енергії. Екологи вказують на велику кількість ризиків та невирішених проблем, пов’язаних з атомною енергетикою: великі капіталовкладення, ризик техногенних катастроф, тероризм, залежність від зарубіжних виробників обладнання. За цих умов ріст споживання газу видається більш привабливим.
«У Дніпродзержинську знаходиться близько 40 млн куб м радіоактивних відходів. Протягом 14 років проблема безпечного зберігання не вирішується. Щороку уряд України виділяє кошти на приведення хвостосховищ із радіоактивними відходами у безпечний стан, але до ліквідації наслідків практично не приступали. Про які нові ядерні реактори можна вести мову, коли ні атомники, ні уряд не можуть дати ради накопиченим відходам», — зазначила представник «Голосу Природи» Наталя Вишневська