Дніпропетровська область може стати базовою для впровадження системи наведення порядку в житлово-комунальному господарстві, подібна можливість сьогодні розглядається Кабінетом Міністрів України. Про це інформагентству “Придніпров’я” повідомив виконуючий обов’язки заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань будівництва та житлово-комунального господарства Леонід Турчин.
Як зазначає Леонід Турчин, особисто він не використовує поняття «реформування житлово-комунального господарства», оскільки перш ніж щось реформувати, у тому числі і ЖКГ, необхідно привести його до більш-менш прийнятного стану.
«Створити систему, коли людина буде знати, за що вона платить гроші», — пояснив Леонід Турчин.
Як зазначив Леонід Турчин, впровадження програми передбачає завершення повної інвентаризації кожного будинку для того, щоб мати чітке уявлення, скільки ресурсу необхідно для їх ремонту. На сьогодні в області цю роботу вже завершено щодо ліфтів. Однак, що стосується проведення повної інвентаризації, то тут, як заявив Леонід Турчин, «ще працювати й працювати».
Програма наведення порядку в житлово-комунальному господарстві включає в себе три етапи. За словами Леоніда Турчина, вона не містить ніяких нових ідей, на Дніпропетровщині локальні приклади її впровадження працюють вже декілька років.
Перший етап передбачає впровадження системи управбудів.
«І впровадження не добровільне, а обов’язкове, як зробили в Прибалтиці».— наголосив Леонід Турчин.
Другий етап передбачає перехід до товариства співвласників будинків. Леонід Турчин упевнений, що це за умови, якщо управбуд зумів поставити нормальну роботу і жителі йому довіряють, йому вигідніше буде стати юридичною особою.
Третій етап, за словами Леоніда Турчина, це вже перехід до конкуренційних відносин в житлово-комунальній сфері, коли товариство співвласників отримає можливість обирати: з приватним чи комунальним ЖЕКом йому укладати договір на обслуговування. На цьому етапі в будинку повинні бути встановлені всі необхідні лічильники, щоб мешканці знали, скільки вони реально витрачають енергоносіїв. Усі розрахунки з організаціями, що надають послуги будинку, централізовано здійснюватиме товариство співвласників.
Як повідомив Леонід Турчин, протягом двох тижнів цю програму передбачається затвердити на рівні Дніпропетровської облдержадміністрації та передати на узгодження до Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України. Паралельно, як повідомив Леонід Турчин, готується відповідний проект рішення в Кабінеті Міністрів, за умови прийняття якого, Дніпропетровська область може стати «експериментальною площадкою» для відпрацювання цієї програми.
Довідка: Станом на жовтень 2005 року в Дніпропетровську діяли 78 будинкових комітетів, які мали статус юридичної особи. Згідно із заявами міського голови Дніпропетровська Івана Куліченко, міська влада підтримує створення в обласному центрі товариств співвласників багатоквартирних будинків і будинкових комітетів. Водночас, Іван Куліченко зазначив, що вважає за доцільне створення товариств співвласників багатоквартирних будинків і будинкових комітетів тільки в тих багатоповерхівках, де приватизовано щонайменше 50-60% квартир.
очередные экспременты - экскременты!! Ответить | С цитатой