
У Шахтарській громаді, що у Синельниківському районі Дніпропетровщини, з 15 червня розпочали примусову евакуацію дітей разом із батьками. Причина — погіршення безпекової ситуації.
Як проходить евакуація та що розповідають люди, які вимушені покидати свої домівки — дізналися кореспонденти Суспільного.
Серед них хто виїжджає — родина Анни. Разом з нею їдуть її літня мати та 17-річний син. За словами жінки, чотири роки вони вже тікали від війни з Донеччини.
"Ми з 2015 року це все чули вдома. Дитина — йому було п'ять років, коли все це почалося. Він не пам'ятає мирних часів. Раніше, якщо ти десь в будівлі, то є шанс залишитися живим. А зараз таке літає, що взагалі, інколи такий відчай", — сказала вона.
Анна зазначила: за останні тижні безпекова ситуація в місті відчутно погіршилася. Нещодавно FPV-дрон влучив у двір поруч з її будинком.
"Та де вони не літають. Мені здається, вони всюди літають.Так, страшно, вже нерви здають. Аби було куди, ми б вже давно виїхали. Більш-менш варіант, який нам подобається, не те що дорого, просто ми їм не подобаємося — ми не підходимо таким циганським табором", — розповіла жінка.
Вдруге доводиться виїжджати й Марії з чоловіком, донькою та 13-річним онуком. Вона розказала: хлопчик сильно боїться вибухів.
"Ми з Селідово, з Донецької області. Приїхали сюди, от два роки пожили. Знов доводиться. Він переляканий. З Донецької області ще переляканий. Де що стукне, двері в машині. Він вже все — падає і хапається за вуха", — сказала жінка.
За її словами, сусідські оселі були пошкоджені через обстріли, тож родина вирішила виїжджати до Кривого Рогу.
"Ми місце шукали й раніше, ледь знайшли в Кривому Розі. А суми такі непідйомні. Мусиш йти. Кидаєш там, кидаєш тут, кидаєш все. Ну, виїжджати-то треба, чого чекати, поки на голову впаде", — зазначила Марія.
Крім того, серед тих, хто покидає свою домівку — Любов. Вона розповіла: остаточно переконали виїхати нещодавні удари РФ поруч будинком, де мешкає.
"Були тут прильоти біля квартири. І вирішили поки раніше їхати, щоб не чекати до останнього. Ми були на дворі і дуже перелякалися", — сказала жінка.
До кінця тижня Любов планує евакуюватися. Наразі її донька з онуком шукають квартиру.
Відколи в Шахтарському оголосили примусову евакуацію родин з дітьми, заявки звідси гуманітарна місія “Проліска” отримує щодня, зазначив її представник Віталій Гречкоєдов.
"Кожен день ми евакуюємо людей, веземо їх на транзитні центри, підшукуємо житло та поселяємо в більш безпечні місця. Сьогодні вдалося евакуювати звідси 38 людей. Більше половини — це були саме діти", — зазначив він.
За його словами, записатися на евакуацію можна зателефонувавши на гарячу лінію організації, або звернувшись до міської ради.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |