
В Україні розпочинають реформу Держпраці - перша відповідна постанова уряду впорядковує мандат служби.
Деталі роз'яснили у Мінекономіки 1 червня, пише УНН.
"Ухвалено постанову, яка є першим практичним кроком реформи. Документ оновлює положення про Держпраці, уточнює повноваження служби, створює основу для подальших нормативних і цифрових змін", - вказано у повідомленні.
У Мінекономіки назвали три ключові напрями:
"Комплексна реформа Держпраці має забезпечити прозорість, ефективність і людиноцентричність роботи цієї інспекції як для роботодавців, так і для працівників", – сказала заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак.
Після ухвалення постанови Мінекономіки підготує зміни до власних нормативно-правових актів, необхідні для практичного впровадження оновлених повноважень Держпраці.
Окремим напрямом реформи стане цифровізація послуг Держпраці. Ідеться про поступове переведення ключових процедур у цифровий формат, спрощення взаємодії з роботодавцями та працівниками, підвищення прозорості процесів і якості даних, а також створення більш зручного доступу до сервісів у сфері праці та охорони праці.
Загальна мета реформи полягає в тому, щоб Держпраці стала інституцією з чітким мандатом, ризик-орієнтованим підходом, якісною експертизою, сучасними цифровими сервісами та передбачуваною практикою роботи, яка відповідає стандартам роботи інспекцій праці в країнах ЄС. Така модель має зменшити регуляторну невизначеність для бізнесу, посилити захист трудових прав і підвищити довіру до державного нагляду у сфері праці.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |