Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 14 ноября 2024
21:18

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепропетровском историческом музее открыли новую выставку

В Днепропетровском историческом музее открыли новую выставку

Экспозиция посвящена юбилею Надежды Ивановны Капустиной, которая 20 лет возглавляла этот музей.

Свое 70-летие Надежда Ивановна отмечала вчера, 30 июля. Она до сих пор предана музейному делу, в настоящее время работает в Музее истории Днепра.

Красивый подарок в виде персональной выставки своему бывшему директору сделали в Днепропетровском историческом музее имени Яворницкого, рассказав о выставке и юбилярше следующее:

«Надія музейної справи Придніпров’я»: книжкова виставка до 70-річного ювілею Надії Капустіної

30 липня виповнилось 70 років від дня народження Надії Іванівни Капустіної – багаторічного директора Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького. Заслужений працівник культури України, подвижник музейної справи, надзвичайно активна та цілеспрямована, безперечно віддана своїй справі людина, автор багатьох культурних проєктів.

До ювілею Н.І. Капустіної відкрилася спеціальна книжкова виставка в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького.

Надія Іванівна Капустіна майже все життя пов’язала з музейною справою. Екскурсовод діорами «Битва за Дніпро». Багаторічна завідувачка відділу науково-просвітницької роботи… У 1998 році очолила музейний колектив, і працювала директором рівно двадцять років (до 2018 року).

У ті непрості часи (особливо кінець дев’яностих – початок «нульових» років) очолювати музей такого рівня – то була ще більша відповідальність та самопожертва. Головним завданням було збереження та поповнення музейних колекцій, а також підтримання в належному стані всього музейного комплексу. Надія Іванівна зуміла зберегти та розвинути музей. Часи її каденції – стабільна наукова робота, відкриття нових виставок, проведення музейних фестивалів, активна видавнича діяльність.

Без сумніву, Надія Іванівна була видатним організатором. Протягом усього часу роботи директором Надія Іванівна була натхненником та куратором усіх основних заходів, які проходили в музеї – наукових конференцій, фестивалів та інших заходів.

За часів директорства Н.І. Капустіної історичний музей імені Д.І. Яворницького не тільки зберігся як провідна скарбниця культурних надбань Придніпров’я. У цей час відбулися системні зрушення, які підняли музей на новий рівень. Передусім, це надання у 2010 р. музеєві статусу національного. У 1998 р. відкрив свої двері Музей «Літературне Придніпров’я» (відділ ДНІМ). У 2008 р. було відкрито Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області – філія ДНІМ в будівлі Дніпропетровської обласної ради, створений як спільний проєкт музею та цього провідного органу місцевого самоврядування. У 2014 р. було створено Музей АТО (нині музей сучасної російсько-української війни), була розпочата потужна робота по збору та вивченню матеріалів сучасної звитяги та героїзму.

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького у ці часи остаточно відбувся як провідний методичний центр для музеїв Дніпропетровської області. У музейних зібраннях області налічується понад 700.000 цінних історико-культурних пам’яток, письмових, графічних, образотворчих, нумізматичних, археологічних, етнографічних та інших джерел з історії краю. ДНІМ надає усю необхідну науково-методичну допомогу, координує діяльність місцевих музеїв.

В часи директорства Н.І. Капустіної були видані, зокрема, альбом «Скарби музею» (2005), серія каталогів музейних колекцій, зокрема, «Вотуми», «Єгипетські старожитності», «Козацькі старожитності», путівник «Ми мандруємо музеєм» тощо. Книга «Віхи музейної біографії» - перший досвід історико-хронологічного аналізу діяльності музею (у співавторстві з багаторічною заступницею директора з наукової роботи В.М. Бекетовою). Декілька наукових збірників з матеріалами музейних наукових конференцій («Музей і відвідувач», «Видатні особистості. Музейна персоналістика», «Роль музеїв у культурному просторі України й світу» та ін.) продовжили важливий напрям, розпочатий з 1990 р.

На виставці представлені основні музейні видання, опубліковані протягом 1998-2018 рр., збірники наукових праць, буклети, методичні матеріали.

Насичене життя Надії Іванівни є яскравим взірцем служіння музейній справі. Сьогоднішня діяльність музейного колективу багато в чому спирається на здобутки тих непростих двадцяти років. Дякуємо за самовіддану працю, турботу про колектив, людяність та професіоналізм.

Книжкова виставка працює до вересня 2024 р. у приміщенні Наукової бібліотеки ДНІМ ім. Д.І. Яворницького, за адресою: м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 18, 1 поверх».

Фото – Днепропетровский исторический музей.







Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі виходять на лінію перші сім трамвайних вагонів з Лейпцига (28)

•  Чи всі мешканці забезпечені теплопостачанням? (11)

•  На Соборній площі у Дніпрі водії кидають авто на смузі для автобусів та велосипедистів: машини забирає евакуатор (11)

•  Якщо уряд забере у Дніпра 3,3 млрд грн, місто втратить можливість відновлювати будинки і школи після обстрілів рф (10)

•  Колекціонують сміття та нападають на сусідів: у Дніпрі мати з сином тримають у страху весь під’їзд (9)

•  На житловому масиві Перемога демонтують відомий ринок «Кодак» (8)

•  У відкладах Каховського водосховища виявили небезпечні пестициди та канцерогени (6)

•  У Кам’янському посадовиця коледжу брала по 1000 доларів зі вступників (5)

•  Сморід та купи непотребу поруч із баками: мешканці Дніпра скаржаться на проблеми зі сміттям (5)

•  Перемога Трампа в США: чого очікувати Україні і Дніпру (опитування) (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
6 700
гривень мінімальна зарплата у 2023 р.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте