Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 04 декабря 2023
10:42

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Днепрянам открыли секреты жизни и творчества Петра Мегика

|«« «« »» »»|

В Днепровской Библиотеке имени Джона Маккейна прошла презентация монографии и альбома, посвященных творчеству этого известного художника.

Из-за Октябрьского переворота и последовавшей за ним Гражданской войны многие талантливые украинцы вынуждены были покинуть Родину. Среди них был и Петри Мегик.

С его жизнью и творчеством познакомили на специальном вечере в Библиотеке имени Джона Маккейна.

Своими впечатлениями от вечера поделилась известная исследовательница культурной жизни Днепра Ирина Семенчук:

«Мабуть нікому, хто прийшов на лекцію - презентацію монографії та альбома художніх робіт Петра Мегика, не було відомо це ім'я.

Тому я вдячна лекторці за цю чудову: пізнавальну і цікаву лекцію про цього непересічного майстра пензля, який виступав проти поверхового сприйняття українськості і гідно зберігав національну суть своєї творчості в загальному руслі світового мистецтва.

Народився "маестро Мегик-буковинець", як його називали у США, 24 червня 1899 року в селі Бочківці, Хотинського повіту на Буковині. Після початкової школи у Бочківцях та гімназії в Кам’янці-Подільському 21-річний Петро Мегик виїхав на навчання до Польщі, де вступив до Варшавській Академії мистецтв на стипендію від уряду УНР.

Це окреслило моральний обов’язок Петра Мегика служити Україні: "Я дістав стипендію в сумі 300 карбованців від української держави. Держава перестала існувати, тому цей борг я буду сплачувати працею над культурою свого народу до кінця мого життя".

Закінчивши 1928 року Академію, він залишився у Варшаві. В цьому місті він створив та очолив українське мистецьке товариство «Спокій», яке видавало каталоги та альбоми, проводило мистецькі виставки. Художники «Спокою» виставлялися у Львові, Берліні та Празі і це було достатньо вагомим моментом в діяльності цього товариства.

А потім була Німеччина (1944р), а потім була Америка (1949) . І саме в США він сформувався як художник. Там він був засновником і довголітнім керівником Української мистецької студії у Філадельфії, організатором Об'єднання Мистців Українців в Америці. З 1963 року Мегик започаткував видавання періодика «Нотатки з Мистецтва», редагування й видавання його він довів аж до 1990 року.

Влітку 1991 року Петро Дем'янович побував на Батьківщині, а через рік він пішов у засвіти...

Красно дякую лекторці, пані Наталії за таке чудове знайомство з забутим ім'ям українського митця».

Фото Ирины Семенчук

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цитата:
Обратите, пожалуйста, внимание на Геокадастр, в котором по всей стране окопались жулики и взяточники. Мы капитально реконструировали парк Зеленый гай за два года, а документы на него Геокадастр выдавал в два раза дольше.
Борис Филатов.

Источник
Цифра:
54
долгожителя проживает в Днепропетровской области. 47 женщин и 7 мужчин, отметивших свое 100-летие.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте