Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 02 квітня 2025
01:41

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі працює унікальний міський реабілітаційний центр для військових

|«« «« »» »»|

Тут вони наново вчаться ходити, користуватися предметами побуту та, якщо планують повернутися на фронт, перезаряджати зброю.

Пан Миколай став на захист України в перший день повномасштабного вторгнення рф – 24 лютого. Пішов добровольцем. Перші пів року воював на Донецькому напрямку, потім на Запорізькому. Там і отримав мінно-вибухову травму руки від ворожого пострілу гранатомета.

«Поранення я отримав два з половиною місяці тому. Після евакуації потрапив до міської лікарні в Запоріжжі, там зробили операцію, потім була ще одна операція, але вже у Дніпрі. Зараз проходжу реабілітацію в цьому закладі. Спочатку було враження, що це як дитячий садочок, тебе навчають елементарним речам. Зараз можу сказати, що реабілітологи тут творять справжні дива. Коли я сюди потрапив, правою рукою не міг зробити взагалі нічого, зараз нею користуюсь майже повноцінно», — поділився Миколай.
Заняття з реабілітологом чоловік відвідує тричі на день. Після одужання планує повернутися на фронт, тож, окрім стандартних вправ на моторику, доводиться заново вчитись перезаряджати зброю.

«Миколай дуже працьовитий, він старається і зараз має великий прогрес. Коли він сюди потрапив, рука була в дуже важкому стані, в неї був інший колір. Зараз Миколай може навіть кермувати автівкою і вже це робить. Левова частка успіху лікування полягає у вмотивованості пацієнта. Миколай щодня просить його виписати, рветься на фронт, але роботи ще дуже багато. Зараз ми розвиваємо моторику, зменшуємо набряк на рубці. Також, враховуючи специфіку пацієнта і його запит, на заняттях він тренується перезаряджати автоматний магазин», — розповіла ерготерапевтка Регіна.
Ерготерапію проходять не лише військові, а й цивільні. Її потребують люди, які отримали серйозні травми або перенесли важке захворювання, як-то інсульт. Кінцева мета такого лікування – відновлення та повернення до повноцінного життя.

«Ми живемо в умовах воєнного стану і ми маємо справу з військовими, які прагнуть відновлення, аби якнайшвидше повернутися на фронт до побратимів. При призначенні програми лікування ми спираємось на цей запит. Якщо ми працюємо з цивільними, то для розвитку моторики використовуємо дуже різні предмети, наприклад олівець або степлер. З військовими це може бути магазин зброї, вони вчаться його заряджати. Курс ерготерапії триває від 14 до 21 днів», — зазначила ерготерапевтка Ганна.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на нові тролейбуси витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті