Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 04 липня 2025
09:12

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Вулицю Фабра у Дніпрі перейменують на честь гетьмана Скоропадського?

Вулицю Фабра у Дніпрі перейменують на честь гетьмана Скоропадського?

Топонімічна активність дніпрян не знижується.

Міський сайт регулярно розповідає про чергові перейменування вулиць, проспектів та інших об'єктів у Дніпрі. Топонімічна реформа та демонтаж пам'ятників проводиться у світлі порятунку України від символів тоталітарної та російської спадщини.

У цьому процесі активність патріотів не зменшується. Іноді ініціатори перейменувань пропонують дати нові назви об'єктам, які і так недавно були перейменовані.

Як уже розповідав Міський сайт, до Дніпровської міськради вже надходили звернення з проханнями прибрати з карти міста Катеринославський бульвар та вулицю Фабра. Зазначимо, що перший був названий на честь колишньої назви нашого міста, а не відомої імператриці. Вулиця ж отримала ім'я губернатора Катеринослава Андрія Фабра, який у 19 столітті зробив багато для благоустрою та розвитку міста. Але в ньому також бачать спадщину імперіалізму.

Наразі озвучено, на честь кого хочуть перейменувати вулицю Фабра.

Про це пише один із активних ініціаторів топонімічних перетворень Сергій Волинець:

«Мешканці Дніпра звернулися до Дніпровська міська рада з проханням перейменувати вулицю Фабра на честь Павла Скоропадського.

Раніше з подібною пропозицією до влади міста вже зверталась Січеславська Просвіта.

Чому Скоропадський?

Павло Скоропадський - гетьман України, видатний український державний, військовий, політичний та громадський діяч.

Період його правління, попри неоднозначні оцінки, відзначився надзвичайно інтенсивним та плідним процесом українського державотворення. Він охопив усі сфери суспільного життя – розбудову державного апарату, військове будівництво, міжнародне визнання та спрямування зовнішньої політики на об’єднання усіх українських етнічних земель, стабілізацію фінансової системи, нормалізацію торгівлі, створення передумов для економічного пожвавлення тощо.

Найбільш вагомими були здобутки в освітній, національно-культурній та духовній сферах – українізація, розвиток української культури, розширення мережі закладів освіти, заснування Української Академії наук, підтримка та просування ідеї створення автокефальної української церкви тощо.

За Гетьманату Павла Скоропадського у місті Дніпрі було відкрито університет та українські школи, запроваджено діловодство українською мовою, вводилося обов’язкове викладання в школах української мови та літератури, історії та географії України, організовано курси українознавства для вчителів.

Хто такий Андрій Фабр?

Андрій Якович Фабр був катеринославським цивільним губернатором. Він пройшов всю “Табель о рангах” в її цивільній частині, входив до складу Ради Міністра внутрішніх справ російської імперії, обіймав відповідальні посади в Криму та Одесі, будучи Таврійським губернським прокурором, правителем канцелярії Новоросійського та Бессарабського генерал-губернатора, князя М.Воронцова.

Нагадаю, відповідно до Закону про деколонізацію, назви об’єктів топонімії, присвячені особам, які обіймали керівні посади в органах влади та управління російської імперії, мають бути змінені».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (15)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (9)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (7)

•  У Дніпрі авто влетіло на територію садочка і знесло огорожу (6)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (5)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті