Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
11:57

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В ДНУ показали бесценную коллекцию

|«« «« »» »»|

Украшением фондов Днепровского национального университета имени Гончара является уникальный гербарий.

Доступ к этой коллекции образцов флоры нашего края открывается крайне редко.

Но в минувшее воскресенье НИИ биологии ДНУ продемонстрировало эту коллекцию небольшой группе горожан, интересующихся историей нашего края.

Впечатлениями от экскурсии поделилась Ирина Галай:

«БЕЗЦІННІ КОЛЕКЦІЇ ГЕРБАРІЇВ - спеціально зібраних засушених рослин...

НДІ біології ДНУ запросив до учбової лабораторії Наукового гербарію біолого-екологічного факультету кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології.

Про історію створення й сьогодення інституту цікаво розповів його співробітник - доц.Володимир Баранівський. 

Він наголосив, що свій вагомий внесок у біологічну науку внесли й німці, уродженці Катеринословщини, зокрема, учень відомого ботаніка Івана Яковича Акінфієва - в подальшому академік АН СРСР (1888-1948) Олександр Альфонсович Гросгейм. 

В лабораторії зберігаються гербарії рослин, зібраних цими й іншими видатними вченими Придніпров'я. Так, ще у 1896 році, Іван Якович Акінфієв взяв участь у Всеросійській художньо-промисловій виставці у Нижньому Новгороді. Там і був експонований його Полный гербарий Екатеринославской флоры, який складався з 95 родин, 443 рядів і 1210 видів рослин. І.Я. Акінфієву було присуджено за цей гербарій одну з найвищих нагород - орден св. Анни другого ступеня. Цей же гербарій з додатком наукових праць вченого отримав у 1900 р. на Всесвітній виставці в Парижі Велику срібну медаль.

Зацікавився природознавством учень вченого – Олександр Гросгейм, перші флористичні інтереси у нього сформувалися в роки навчання в Катеринославському реальному училищі під впливом його вчителя І.Акінфієва. Так, значна кількість гербарних аркушів представлена рослинами з території Олександрівського повіту (територія сучасної Запорізької області). Збори О. Гросгейма увійшли окремою колекцією до Гербарію Катеринославського універсітету. В цьому переконалися вдячні слухачі, розглядаючи знаменитий гербарій. 

Дякуємо!».

Подробней с гербарием можно ознайомиться здесь здесь.

Фото Ирины Галай. 

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
новых региональных полигонов бытовых отходов будут построены в регионе к 2027 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте