Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 19 ноября 2024
21:28

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Будущее Днепра – за тактическим урбанизмом?

Будущее Днепра – за тактическим урбанизмом?

Как считают многие эксперты, во время Большой войны преобразование улиц, площадей, парков города стоит проводить без расходования огромных средств, путем недорогих, но эффективных преобразований среды.

Что такое тактический урбанизм?Тактический урбанизм представляет собой подход к изменению городской среды через краткосрочные, недорогие и легко масштабируемые изменения. Он возникает в ответ на несовершенства традиционной системы планирования и существующие городские проблемы.

Как считает эксперт группы Urban Dnipro Community Николай Гуливец, этот метод вовремя Большой войны и катастрофической нехватки средств идеально подойдет Днепру и другим украинским городам. Он пишет об этом следующее:

«У червні цього року активна частина українського суспільства розпочала масове виявлення дивних тендерів. Це була і закупка барабанів, і відновлення стадіонів, і капітальний ремонт тенісних кортів, і ще багато схожих історій.

Ситуація, яка неймовірно дратує: поки хтось збирає по 300 гривень на шоломи та дрони, деякі міста таким нахабним чином витрачають сотні мільйонів на явно корупційні, нікому непотрібні проекти.

Чи можливо знайти рішення? Щоб одночасно і відправляти всі вільні кошти на військові потреби, і покращувати міста, і за можливості максимально залучати місцевих? Бо хто знає краще за мешканців району чого більше за все не вистачає району?

На мою думку, рішення існує. Його, як і все, вже придумали на заході. Воно дуже популярне в Європі та мабуть більшість з членів комʼюніті про нього добре знає. Це - тактичний урбанізм.

Суть у швидкій, мобільній та недорогій зміні вулиці, скверу чи площі. Без капітального зносу старого та будівництва нового. Щоб взагалі не витрачатися на понти. 

Побачити потенційно гарне місце, якому не вистачає пари простих штрихів щоб стати таким, опитати місцеве населення які в нього думки і чого їм не вистачає, за пару днів все зробити і дивитись на результат.

У Барселоні якось захотіли створити ряд нових пішохідних вуличок. За пару днів зробили: на вʼїзді поставили діжки з квітами, лавочки, розмалювали асфальт і почали спостерігати. Коли побачили, що таке рішення не призвело до транспортного колапсу і стало популярним серед містян, то взагалі дозволили кав'ярням там встановлювати столики на декілька місяців. Пошукайте "суперквартал", це найвідоміший приклад цього підходу.

У Лондоні на Трафальгарській площі є чотири постаменти. Три з них мають пам'ятники, а четвертий завжди був вільний. У 1990-х тут вирішили проводити конкурси, де сучасні скульптори представляють свої роботи для цього постаменту. Їх періодично, в середньому раз на рік, проводять і обирають нову скульптуру. Загугліть "Четвертий постамент", доволі цікаво.

У Дніпрі теж є гарний приклад. Це відкриття провулку між будівлею колишнього міністерства та собором. Відкрили ворота, запросили сучасних художників і просто неймовірно полегшили переміщення в центрі. Я, особисто, постійно користуюсь, коли йду з Троїцької на Європейку. Подивіться "мистецький провулок", дуже круто. 

І таких прикладів у світі сотні. Україна (а Дніпра, як близького до фронту міста, це особливо стосується) знаходиться перед величезним історичним викликом: треба перемогти у війні, унеможливити корупцію, зупинити еміграцію. І як мені здається, якщо є підхід, який одночасно і суттєво мінімізує бюджет реконструкції, і значно підвищує якість життя у місті, то безглуздо хоча б частково цим не скористатися. 

Особливо при тому факті, що ми одна з найбідніших країн Європи».

Все бы прекрасно, но многие в Украине считают, что дорогие ремонты и реконструкции помогают многим представителям власти решить свои материальные вопросы. Согласятся ли чиновники отказаться от такой «кормушки» и перейти на метод малобюжетных преобразований городов – огромный вопрос…

Иллюстрации со страницы группы Urban Dnipro Community.




Gorod.dp.ua на Facebook.


не согласен  (04.09.23 11:19): Какое отношение имеет обеспечение армии к содержанию городов, которое происходит за счет местных налогов? Обеспечение армии - это к министерству обороны, которое закупает яйца по 17 грн за штуку, своровав только на этой закупке 4 млрд грн; которое вместо зимних курток поставляет летние и при этом завышая цену в три раза, воруя на этом 1 млрд грн; которе перевело сомнительным и замешанным в скандалах фирмам 30 млрд грн на боеприпасы и так ничего не получило. Вот 35 млрд украденных. Сколько можно было дронов купить? А в результате Резников подает в отставку и все! ВСЁ!!! 35 млрд украдено и просто в отставку?
Местная власть по всей стране помогает военным. Наш город вообще на первом месте по помощи. Но это именно помощь потому, что понимаем, что нужно помогать. Но даже по закону город не может на себя взять полномочия министерства обороны. А чем в это время занято министерство обороны? Кабмин? Президент?
Не перекладывайте с больной головы на здоровую
Ответить | С цитатой
Не "патриот" - не идиот  (04.09.23 10:47): Будущее города - за продолжением под видом благоустройства отмывания и распиливания денег налогоплательщиков борухами, лысенками, генами и пр. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварийных детских и тренажерных площадок планируется отремонтировать в 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте