Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
10:56

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Вместе с Рождеством в Днепре отметили и Крещение

Вместе с Рождеством в Днепре отметили и Крещение

Эти два православные праздника одновременно отмечают в Армянской православной церкви.

Армянская церковь – единственная в мире, где эти праздники отмечают одновременно. Об этой удивительной традиции Городской сайт уже рассказывал ранее.

Не прервалась эта традиция и в нынешнем году. Рождество Господне и Крещение одновременно отметили в Армянкой церкви Григора Лусаворича в Днепре.

На этом празднике побывала Ирина Семенчук, рассказав об этом:

«Вірменська Церква святкує Різдво Христове і Хрещення Господнє одночасно.

Раніше, до 5-го століття, Вселенська Церква святкувала ці свята в один день, а згодом кожній події стало відповідати окреме свято. Вірмени залишаються досі вірними цій традиції, зрештою, як і інші церкви старосхідної.

Різдво і Хрещення – це народження Ісуса Христа, перше – фізичне, або тілесне, а друге – духовне. І Хрещення теж можна назвати Богоявленням, або теофанією. Різдвяна літургія починається зранку об одинадцятій,. У ході богослужіння наголошується на пророцтвах про народження Спасителя, Його місії: «спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів» (Мт. 1:21). Підкреслюється, що під час Хрещення Господнього відбулося Боже Одкровення: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав» (Мт.3:17). Різдво і Хрещення Христа, таким чином, розглядаються як подвійне Богоявлення. А потім починається "Джорнерк" - обряд освячення води, який символізує хрещення Ісуса Христа у водах Йордану. У купіль для освячення води священик занурює Святий Хрест – символ Ісуса Христа та залишає його там до кінця церемонії. Далі тричі освячує воду ручним хрестом. Потім додає в неї Святе Миро з мироносиці у вигляді голуба, що символізує сходження Святого Духа на Сина Божого, та читає молитву. Після завершення обряду настоятель храму передає Святий Хрест хресному батькові, який обраний з доброчесних парафіян. Той забирає Хрест додому, а через 40 днів повертає його назад до церкви. Весь рік хресний батько буде дбати про життя громади вірних.

Поздоровити армянську громаду кожного року приходить його Високопреосвященство Владика Симеон. На жаль армяни майже не знають наших українських колядок, якими поздоровляли представники Дніпровської епархії.

Мені подобається ця добра традиція, і я кожного року приходжу до храму за святою водою».

Фото Ирины Семенчук.








Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
дворов мноковартирных домов запланировали отремонтировать в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте