Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 20 травня 2024
12:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Какие лекарства предоставят в Днепре больным шизофренией?

Какие лекарства предоставят в Днепре больным шизофренией?

По оценкам исследователей, во всем мире 4-6 человек из 1000 больны шизофренией.

Обычно шизофрения ведет к распаду процессов мышления и эмоциональных реакций. Такие пациенты нуждаются в пожизненной поддерживающей терапии. Большинство пациентов могут лечиться амбулаторно, получая необходимые медикаменты бесплатно или с небольшой доплатой по программе реимбурсации.

Какие медикаменты больные шизофренией могут в Днепре получить безоплатно по программе «Доступные лекарства»?

Об этом Городскому сайту расскажет Наталья БУДЯК – директор Восточного межрегионального департамента Национальной Службы здоровья Украины.


- Нещодавно до Реєстру лікарських засобів, що підпадають під програму «Доступні ліки» (реімбурсацію), додалися препарати для лікування розладів психіки та поведінки. Що це за препарати?

- З 1 жовтня 2021 року люди з епілепсією, розладами психіки та поведінки можуть отримувати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою у рамках програми “Доступні ліки”. В програму реімбурсації включені ліки для лікування діагнозів «Шизофренія, шизотипові стани та маревні розлади», «Розлади настрою [афективні розлади]», «Невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади» - це основні діагнози, які має більшість пацієнтів із психічними розладами.   До реєстру додали 57 препаратів, з них 18 - повністю безоплатні. Назву препаратів та суму доплати можна перевірити тут.

- Як можна отримати ліки за програмою?

- Електронний рецепт на потрібні ліки пацієнту із епілепсією, невротичними розладами може виписати невролог або психіатр; пацієнту із розладами психіки та поведінки – психіатр. Якщо пацієнт/пацієнтка не має лікуючого невролога, електронне направлення до такого спеціаліста можна отримати у сімейного лікаря. До психіатра направлення не потрібне. Лікар складає індивідуальний план лікування, який обов’язково має бути внесеним в Електронну систему охорони здоров’я. В індивідуальному плані лікар –невролог або психіатр  (в залежності від захворювання) фіксує встановлений діагноз пацієнта та призначення відповідних ліків. На основі індивідуального плану лікування формуються електронні рецепти.

Далі пацієнт/пацієнтка обирає будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації ліків від розладів психіки поведінки та епілепсії. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або надати код Підтвердження та отримати призначений препарат.

Перелік аптек, які мають договір с НСЗУ, можна знайти на сайті nszu.gov.ua в розділі Е-дані. Щоб побачити відповідні аптеки, треба зайти у вкладку «Електронна карта місць відпуску е-рецептів». Далі у переліку фільтрів ліворуч обрати Дніпропетровську область, нижче уточнити своє місто чи село, а в розділі «Тип договору» натиснути галочку біля пункту «Розлади поведінки і психіки та епілепсія». В нашій області 714 місць відпуску лікарських засобів за такими рецептами.

- Наскільки активно пацієнти в Дніпропетровській області користуються програмою «Доступні ліки»?

За 2021 рік в нашій області виписано 1,15 млн, погашено 955 855 рецептів. Аптечні заклади отримали відшкодування у розмірі 97,8 млн грн. Всього за даними Електронної системи охорони здоров’я з 2019 року в області отримали рецепти 261 тис.пацієнтів. За цей рік до програми приєдналися майже 44 тис нових пацієнтів.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Ч  (11.11.21 23:46): У Цоя, есть хорошая песня, с припевом : "Мама, мы все тяжело больны! Мама, мы все сошли с ума!"
По теме - реально, психически больных, в десятки раз больше официальной статистики. Многие не обращаются, многие не лечатся, а много тех кто отъехал, но окружающие люди не реагируют на необратимые процессы. Большинство граждан можно вернуть к нормальной жизни, если рядом вовремя окажутся нормальные люди.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Корвус Нигер  (11.11.21 19:29): А создана ли в стране хоть одна койка в больнице где больной может получать помощь в лечении от ковида и шизы одновременно? Відповісти | З цитатою
бывший шизофреник  (11.11.21 19:21): А можно мне побольше!? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті