Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 23 января 2025
00:12

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Заступник міського голови Дніпра Андрій Бабський розповів про перебіг кампанії з вибору лікаря

Заступник міського голови Дніпра Андрій Бабський розповів про перебіг кампанії з вибору лікаря

Всеукраїнська кампанія «Лікар для кожної сім'ї», в рамках якої українці мають визначитися зі своїм сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром і укласти з ним декларацію, розпочалася 1 квітня цього року.

Про те, як обирають собі лікаря дніпряни, розповів заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Андрій Бабський.

Що необхідно зробити мешканцям Дніпра, щоб підписати декларацію з лікарем?

Для пацієнтів все досить просто. Необхідно прийти до амбулаторії, обрати фахівця – сімейного лікаря, терапевта чи педіатра для дитини, якому довіряєте, і підписати з ним декларацію про медичне обслуговування. Пацієнт не укладає з лікарем декларацію назавжди: будь-якої миті її можна розірвати й підписати з іншим. Наголошую, що обирати лікаря можна в будь-якій амбулаторії, не прив’язуючись до місця своєї реєстрації (прописки). Зрозуміло, що пацієнту зручніше буде відвідувати лікаря в тій амбулаторії, яка розташована поруч із місцем мешкання.

Головне у процесі вибору фахівця – повна свобода для пацієнтів. Ніхто нікого не змушує обрати того чи іншого медичного працівника.

Як Дніпро готувався до початку кампанії з підписання декларацій, адже цей процес комп’ютеризований?

Наше місто одразу підключилося до підписання декларацій. До цього провели доволі великий обсяг робіт. Передусім ідеться про оснащення амбулаторій необхідними технічними засобами. Коштом міського бюджету закупили комп’ютери для кожного лікаря, принтери, провели інтернет тощо. Щоб забезпечити технічні можливості для підписання декларацій, з міського бюджету виділили близько 7,5 млн грн.

Загалом кампанія «Лікар для кожної сім’ї»– це комплексний процес, який був би неможливим без активної участі головних лікарів наших центрів первинної медико-санітарної допомоги. Тому ми дуже вдячні, що маємо розуміння й підтримку колег.

А чи були труднощі у запуску приписної кампанії?

Справді, спочатку були деякі технічні збої у роботі електронної системи охорони здоров’я, через яку заповнюються декларації. Та вони тривали недовго. Зараз система працює чудово. Глобальних проблем з підписанням декларацій у Дніпрі немає. Головне – це бажання містян прийти до амбулаторії, обрати собі, дитині лікаря і укласти з ним декларацію на подальше медичне обслуговування. Тому закликаю дніпрян бути більш активними й не зволікати з вибором фахівця.

Яка ситуація з кампанією у Дніпрі у порівнянні з іншими містами країни?

Якщо говорити про темпи підписання декларацій, то ми не в лідерах, але й не пасемо задніх. Наразі з дніпровськими лікарями первинної ланки підписано 208 тис. декларацій. Кожен тиждень укладається близько 20 тис. таких угод. Хотілося б більше, але нині сезон літніх відпусток, тож, найшвидше, це має свій вплив на показники.

До речі, нещодавно ми нагородили лікарів – лідерів за кількістю підписаних декларацій. Це Віктор Коцуба (амбулаторія № 3 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 10), з яким уклали максимально можливу кількість угод – 2000, а також Тетяна Земляна (амбулаторія № 2 ЦПМСД № 3) та Світлана Ткачова (амбулаторія № 1 ЦПМСД № 8). Вони отримали подяки департаменту охорони здоров’я населення за свій професіоналізм.

Поясніть, будь ласка, нову модель фінансування системи охорони здоров’я у рамках реформи галузі.

Так, у рамках реформи змінюється і система фінансового забезпечення медичних закладів первинного рівня. За новою моделлю, вони фінансуватимуться Національною службою здоров’я України. Для цього таким медичним установам необхідно реорганізуватися у комунальні некомерційні підприємства й укласти договори на фінансування із цією службою. Дніпро вже виконав частину цих умов. На минулій сесії міськради депутати ухвалили рішення про перетворення міських центрів первинної медико-санітарної допомоги на комунальні некомерційні підприємства. Вже найближчим часом усі наші центри перетворяться на комунальні некомерційні підприємства та укладуть договори із Національною службою здоров’я України.

У рамках реформи починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги. Що входитиме до нього?

Хочу наголосити: послуги первинної медичної допомоги надаватимуться закладами первинної допомоги обов’язково – незалежно від моделі фінансування. У новому переліку послуг є головне – це діагностика та лікування пацієнтів. Сімейні лікарі, терапевти й педіатри стежитимуть за станом здоров’я дорослих та дітей, ставитимуть діагнози і лікуватимуть найбільш поширені хвороби. За потреби, лікар направить пацієнта до фахівця вторинного чи третинного рівнів надання медичної допомоги, наприклад, лора, ендокринолога, хірурга тощо. Терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами. Крім цього, до зазначеного списку послуг входять загальні аналізи та дослідження, спостереження за вагітними та планові обов’язкові огляди дітей до 3-х років; вакцинація за календарем щеплень; обов’язкові профілактичні огляди для груп ризику семи захворювань, а саме – цукрового діабету, вірусу імунодефіциту людини, туберкульозу, раку молочної залози, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань, колоректального раку та раку передміхурової залози. Також у списку залишаються невідкладна та паліативна допомога, видача рецептів на ліки, медичних довідок, зокрема лікарняних листків.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Житель Сокола  (16.07.18 20:30): в нашем медпукте на жм. Сокол-2 понятия не имеют о семейном враче осталисьже участковые которые так часто меняются что даже я человек в возрасте не болеть. А что медицынская реформа Сокола не каснётся? Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурному конкурсі представлений унікальний проєкт ресторану McDonald`s на набережній Дніпра (16)

•  Лікарні Дніпра та області загрузли у систематичному обмані! (15)

•  Декілька сотень тисяч гривень — збитки Дніпра через вандалізм у парках та скверах міста (11)

•  Без біології, географії, фізики та хімії у старшій школі: формат навчання змінять (9)

•  Житель Дніпра два роки платив аліменти на чужу дитину (8)

•  Вночі на Слобожанському проспекті усунули від керування 14-річного підлітка (8)

•  У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати (8)

•  На Дніпропетровщині злочинець пограбував літнього чоловіка прямо в банку (6)

•  Четверо важко поранених: Суд засудив чоловіка, який нападав з ножем на перехожих у Дніпрі (6)

•  Дніпряни можуть вплинути на завод, який отруює все місто! (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
9
млн евро на новые трамваи потратит город в 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте