Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Сб, 23 листопада 2024
22:47

Юридичні консультації


Можно ли заставить райсовет заплатить за мою работу по регистрации для него коммунального предприятия по созданию и изданию собственной газеты? Трудового договора со мной не заключали, мотивируя тем, что еще не зарегистрировано предприятие - редакция, и обещая заключить договор после регистрации предприятия. У меня на руках есть только копия доверенности райсовета на осуществление регистрации коммунального предприятия, что и было сделано мной. А также есть первый (и единственный, т.к. дальше я отказалась работать, пока со мной не расплатятся) экземпляр газеты, подписанный моим именем в выходных данных. Руководство райсовета в течение трех месяцев (с марта 2007 г.) кормило меня обещаниями об оплате, но сейчас прямо заявляет, что надеяться мне не на что.
Для ускорения процедуры регистрации предприятия и в связи с этим, возможности (по обещаниям чиновников) трудоустройства и оплаты моего труда, мне пришлось даже заплатить за изготовление печати предприятия из собственного кармана.


Елена, 2.6.2007 | ID: 59 | Розділ: Трудові правовідношення
Відповідає редакція журналу “ШВИДКА ПРАВОВА ДОПОМОГА”:

Вважаємо, що у Вашому випадку йдеться не про трудові відносини, а про відносини Довіритель – Повірений в рамках договору доручення (якого, нажаль, Ви не уклали).

Проте Цивільний кодекс України встановлює, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

Тобто, у Вашому випадку треба довести, що сторони уклали усний договір доручення. Підтвердженням цього є довіреність, видана Вам на вчинення певних дій.

Відповідно до статті 1002 ЦК України Повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо в договорі доручення не визначено розміру плати повіреному або порядок її виплати, вона виплачується після виконання доручення відповідно до звичайних цін на такі послуги.

Крім того, Повірений має право на відшкодування витрат, пов`язаних з виконанням доручення.

Таким чином, вважаємо, що за наявності документів, підтверджуючих, що Ви виконали доручення та понесли відповідні витрати, Ви маєте право на відшкодування таких витрат та оплату Ваших послуг за звичайними цінами. Для підготовки позовної заяви радимо Вам звернутися з наданням всіх підтверджуючих документів до нашого Консультаційного центру “ШВИДКА ПРАВОВА ДОПОМОГА” (вул. Московська 7, оф. 1 – 2).
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті