Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Нд, 24 листопада 2024
01:58

Юридичні консультації


Соседи нашего дома (Рогалёва, 9), собирают деньги для установки въездных ворот с улицы Баррикадной. Действительно, поток машин возле дома нескончаемый,но правомерны ли будут наши действия и не снесут эти ворота через три дня?

Валерий, 7.6.2007 | ID: 105 | Розділ: Житлові питання, нерухомість
Відповідає редакція журналу «ШВИДКА ПРАВОВА ДОПОМОГА»:

Відповідно до закону Украіни «Про житлово-комунальні послуги» послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо) є одним з видів житлово-комунальних послуг.

Згідно зі ст..21. зазначеного закону виконавець житлово-комунальних послуг має право вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг.

«Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій» затверджено Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005. N 76. Ці Правила зокрема встановлюють, що з метою забезпечення протипожежної безпеки дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, узимку очищатися від снігу.

Забороняється довільно зменшувати нормовану ширину доріг та проїздів. До всіх будівель і споруд має бути забезпечений вільний доступ. Протипожежні розриви між будинками, спорудами, відкритими майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування тощо повинні відповідати вимогам будівельних норм. Їх не дозволяється захаращувати стоянками транспорту, будівництвом та встановленням тимчасових будинків і споруд, у тому числі індивідуальних гаражів тощо.

Як бачимо з вищенаведених норм, виконавець послуг з утримання прибудинкових територій (це, як правило, ЖЕК або ЖЕО) має право вимагати усунути самовільні споруди (у вашому випадку – ворота), тому радимо до їх встановлення узгодити це питання з виконавцем послуг.

Додатково повідомляємо, що відповідно до ст.. 150 КУпАП порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті