25 серпня 2023, 11:35
Пенітенціарна пробація, як складова ресоціалізації в України
Питання щодо злочину та покарання завжди турбувало суспільство. На сьогоднішній день суспільство повинно знати, що система призначення та виконання покарань в нашій державі не стоїть на місті та зазнала суттєвих змін за часи незалежності України. Основним пріоритетом державної політики в системі виконання покарань на сьогоднішній день є не стільки покарання злочинців, скільки їх виправлення та повернення до громади як повноправних членів суспільства.
Так під час виконання покарань одним з основним заходом є надання допомоги засудженим підготуватися до життя на волі. На рівні законодавства ця робота визначена таким терміном як «пенітенціарна пробація» та полягає в підготовці осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Заходи пенітенціарної пробації здійснюються органом пробації за місцем, яке обрав засуджений для проживання після звільнення.
Зазначені заходи здійснюються на підставі звернення адміністрації установи виконання покарань до відповідного органу пробації.
За зверненням адміністрації установи орган пробації за обраним місцем проживання засудженого після звільнення спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, госпіталізації до закладів охорони здоров'я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги, працевлаштуванні працездатних осіб. На практиці ця робота полягає у тісній взаємодії органу пробації з іншими органами державної влади з метою завчасного вирішення проблем засуджених, з якими вони можуть зустрітися після звільнення. За умови вирішення зазначених питань створюються передумови для повноправного законослухняного життя громадян після відбуття покарання та призводить до мінімізації причин, що спричиняють повторні злочини.
Переглядів: 173