Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 28 червня 2026
12:21

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дітей народжується більше, а медиків не вистачає

В області — тенденція щодо збільшення народжуваності

За підсумками 2007 року в Дніпропетровській області збережена тенденція щодо збільшення народжуваності. Про це повідомили в Головному управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації. Упродовж року в області зареєстровано 34 тис. 502 дітей, що на 3% більше, ніж за 2006 рік.

Водночас показник материнської смертності склав 8,7 на 100 тис. новонароджених або 3 випадки (в Україні — 11,5 на 100 тис. новонароджених у 2006 р.) Усі випадки визнанi як невiдворотнi.

Показник смертності немовлят за рік склав 11,1 на 1000 народжених живими: померла 381 дитина, тоді як позаминулого року — 345 малюкiв.

Як поінформували в Головному управлінні, торік в області зафіксовано зменшення майже удвічі смертності немовлят вiд вроджених вад розвитку — з 25,3% до 16,3%.

Медичним закладам бракує персоналу

Упродовж 2007 року в Дніпропетровській областi вiдкрито 45 закладiв загальної практики — сiмейної медицини проти 35 в 2006 роцi, зокрема, в сiльськiй мiсцевостi — 26 закладiв. Про це повідомили в Головному управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Водночас на Дніпропетровщині збiльшилося забезпечення населення сiмейними лiкарями: з 0,35 на 10 тисяч населення в 2006 роцi до 0,5 на 10 тисяч населення у 2007.

А втім, рівень укомплектованості лiкарських посад фiзичними особами за рік зменшився у порiвняннi з попереднiм роком майже на 1% — до 77,44%. Наразі питома вага укомплектованих штатних посад молодших медичних спецiалiстiв в області склала менше 90%, тоді як 2006 року цей показник становив 91,3З%.

Показник укомплектованих штатних посад лiкарiв загальної практики — сiмейної медицини складає 80,3% (у 2006 році — 78,0%), у тому числi у сiльських районах — 74% (у 2006 роцi — 77%).

Gorod.dp.ua на Facebook.


yamaha  (06.03.08 18:06): А вообще хотелось бы стать на защиту врачей ,знаете а труд у них не легкий и ответственности хватает. За время беременности и родов я с ними вдоволь повстречалась,молодцы они,честно,я ни с кем не договаривалась,пришла на общих основаниях и не потребовав денег они (бригада из 5 человек)были возле меня и 2 не отходили ни на минуту. Заботливо, ,слажено приняли роды. Умнички,и не только ко мне,ко всем было такое отношение.Ну скажите, как потом не отблагодарить таких врачей и я не могу сказать о них плохо,только благодарность. И денег для таких не жалко.Наоборот,даешь с удовольствием. Відповісти | З цитатою
yamaha  (06.03.08 17:57): а Вы меньше ходите в частные клиники,здоровее будете.
По этому поводу у Задорного есть словечко.
Відповісти | З цитатою
S  (06.03.08 14:29): Вот интерестно деньги эти горе врачи хотят получать, а за испорченное здоровье не хотят отвечать. Відповісти | З цитатою
Alla  (06.03.08 14:18): А знаете, почему население Украины сокращаеться? Потому, что лучше умереть, чем лечиться у ТАКИХ ВОТ КРАХОБОРОВ.
(Почему-то считающих себя меньше обеспеченными, чем 90% населения.)
Відповісти | З цитатою
MS  (06.03.08 11:33): Крахобор, вам никто и не говорит не брать, жизнь заставляет, но если берете - будьте добры, обеспечьте соответствующее качество лечения, а не прописывайте всё подряд, лишь бы бабки сбить! (Не имею ввиду конкретно Вас) Відповісти | З цитатою
Юлия  (06.03.08 11:24): В позапрошлом году у меня у мерла тетка от рака, ей было 42 года, у нее осталось две дочки 20 и 12 лет, ее муж работяга лет десять копил 20 000 долларов на новый дом, когда узнали что у тетки рак врачи дали надежду,что вылечат и он все эти деньги отдал лиж бы вылечили, хотя я уверенна на 100%,что врачи видели - это безнадежный случай и в итоге он остался без жены, денег и нового дома......... Відповісти | З цитатою
Юлия  (06.03.08 11:20): Серж, есть хорошая пословица, "Сытый голодного никогда не поймет", но я хочу сказать, что сейчас медециниу превратили в бизнес. Ведь не все могут быть банкирами и бизнесменами, которые смогут заплатить любые деньги за лечение, а что делать людям с обычной средней зарплатой? Відповісти | З цитатою
123  (06.03.08 09:44): Уважаемые писатели, кто выступает против взяток, приведу вам пример из совей жизни. Я постоянно хожу к одному и тому же терапевту и всегда я за посещение даю ей 20 гривен, хотя она меня об этом не просит. 20 гривен не такие уж большие деньги, но на качество лечения не жалуюсь, и если надо обращаться к врачу узкой специализации, то она обязательно посоветует врача получше. Вот так получается, что и мне не напряжно и терапевту хорошо.
Мне кажется, что в нашей стране дожна быть платная медицина, оставить бесплатную только для пенсионеров, инвалидов, в общем для льготой категории граждан.
Відповісти | З цитатою
Днепропетровск  (06.03.08 09:03): Крахобор, сорри, и Вас Уважаю Відповісти | З цитатою
Днепропетровск  (06.03.08 09:01): серж, Уважаю... Відповісти | З цитатою
1 2 3 4 5 6 7 8
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років тому було створено Художнє училище.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті