Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 27 ноября 2024
16:32

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

40 років тому у Дніпропетровську створили популярний ансамбль Водограй

40 років тому у Дніпропетровську створили популярний ансамбль Водограй
Преса в ті часи писала: успіх колективу визначається високою виконавською культурою музикантів, їх закоханістю у свою справу, прагненням іти своїм шляхом. Ансамбль включає в репертуар твори сучасних композиторів та народні пісні.

Такі рідкісні сьогодні інструменти, як ліра й українська сопілка, прекрасно уживаються з сучасним інструментарієм і прикрашають звукову палітру ансамблю.

«Водограй» побував на гастролях у багатьох містах Радянського Союзу, і скрізь його виступи проходили з незмінним успіхом.

На пікові популярності

ВІА «Водограй» був створений в Дніпропетровській обласній філармонії в 1974 році. У творчий колектив об’єдналися досвідчені джазові музиканти з оркестру Володимира Марховського — саксофоніст Олександр Шаповал, клавішник Олег Косько, барабанщик Анатолій Гуров, басист Олександр Іщук і солісти Людмила Артеменко та Віктор Шпортько. Людмила кар’єру співачки починала в популярному українському ВІА «Смерічка». В 1973 році на всесоюзному телефестивалі «Алло, ми шукаємо таланти!» вона вперше виконує «Баладу про матір» Євгена Мартинова і здобуває звання лауреата конкурсу.

Досить швидко гурт здобув визнання — естрадний композитор №1 в СРСР Давид Тухманов довірив «Водограю» запис музики до телефільму «Дорогий хлопчик», а в 1977 році музиканти вже записали дебютний диск-гігант «Запроси до танцю».

Вокалісти «Водограю» успішно брали участь у багатьох пісенних конкурсах. Людмила Артеменко тричі ставала лауреатом другої премії — спочатку на конкурсі виконавців радянської пісні «Молоді голоси» в Москві, потім двічі на телеконкурсі «З піснею по життю», де вона виконала «Баладу про мальви». Наступного року у цьому ж конкурсі з піснею «Два брати» В. Гавриліна Артеменко стає лауреатом другої премії.

У 1979 році третє місце на телеконкурсі «З піснею по життю» здобув і Віктор Шпортько, після чого його запросили до Київського мюзик-холу. В ансамблі його замінив Олег Хоменко. На концертах величезний успіх мала виконувана ним пісня Олександра Шаповала на вірш Олександра Блока «Дівчина співала в церковному хорі».

Як колектив прикрасив вітчизняну естраду

З часом музикантам, які мали великий творчий потенціал, здалося затісно в стінах філармонії. Першим залишив колектив Олег Косько, у 1980 році він створив джаз-рокову групу «Кредо». Через рік з «Водограю» пішов його засновник Олександр Шаповал, він очолив джаз-оркестр Київського театру естради.

Досить швидко склад ансамблю повністю змінився, залишилася тільки Людмила Артеменко, яка й стала художнім керівником. Згодом вона була удостоєна звання заслуженої артистки України. Але з часом «Водограй» почав поступово втрачати свою популярність. Можливо, причиною стала відсутність самобутніх шлягерів.

Справи дещо поліпшилися з приходом у 1989 році нового музичного керівника Ігоря Семендяєва (екс-«краянина»), та невдовзі ансамбль припинив своє існування.

У 2005 році вийшов компакт-диск «Водограй» — збірник складений із записів різних років з архіву Олександра Шаповала.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Стас Намин  (05.09.14 15:47): Настолько популярное ВИА, что никто даже не слышал. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте