Щоб обговорити конкретні напрями спільної роботи, до школи завітали дитячий і підлітковий лікар-гінеколог центру планування сім’ї обласної дитячої клінічної лікарні Боровська Лариса Володимирівна, психолог центру планування сім’ї обласної дитячої клінічної лікарні Тараненко Катерина Валеріївна, заступник головного лікаря МБКЛ №4 депутат районної ради Бут Наталія Олександрівна, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Анатолій. На зібранні обласний апарат міліції представила Ірина Качинська, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Головного управління МВС України в області, якій, як нікому, відомі проблеми сучасних підлітків та їх сімей. Також були присутні педагоги закладу освіти, батьки та учні старшокласники.
Обговорювалися питання ролі сім’ї і школи в розвитку проблеми дошлюбних статевих стосунків, правових аспектів ранніх статевих стосунків, зв’язку проблем «тинейджерів» з сучасним станом українського суспільства, духовної опори дитини підліткового віку.
«Зусилля кримінальної міліції у справах дітей направлено на пропаганду здорового способу життя серед молоді, профілактики дитячої злочинності!» - зауважила під час виступу Ірина Качинська.
Також представник обласного апарату міліції Дніпропетровської області окремо зупинилася на питанні профілактики дитячої злочинності, яке займає чільне місце в організації роботи всієї міліції Дніпропетровщини. «Умови сьогодення диктують для нас інші, більш дієві схеми підходу до дітей, схильних до скоєння злочинів, - стверджує Ірина Валеріївна, - як відомо, одними лекціями дитячу аудиторію не зацікавиш, а тим більше не виховаєш у них відчуття відповідальності! Тому ми знаходимося в постійній розробці новітніх методів роботи з такою категорією осіб».
Зокрема, представник обласної міліції розповіла аудиторії про практику ведення відвертого діалогу між міліцією та учнями навчальних закладів. У ході проведення «круглого столу» присутні мали змогу переглянути відео сюжет з кінофільму «Тала вода». Також виступила практичний психолог Рапіна Т. В. з аналітичною інформацією щодо результатів анкетування старшокласників з питань ставлення до шлюбу і дошлюбних відносин.
Потреба в поліпшенні статевого виховання учнівської молоді в сучасній школі зумовлена прискореним статевим розвитком школярів, недостатнім рівнем обізнаності неповнолітніх у статевій сфері, отриманням ними інформації з цього питання (нерідко перекрученої, вульгарної) переважно на вулиці, статевою розпустою певної частини неповнолітніх, проституцією та злочинністю на статевому ґрунті. Значний вплив справляє на них порнографія, кіно- та телепродукція на сексуальну тематику, що руйнує психіку неповнолітніх. Усе це виявляється в недостатній підготовленості багатьох молодих людей до створення сім'ї, виконання родинних обов'язків, що в майбутньому призводить до розлучень.
Статеве дозрівання впливає і на психіку підлітка: починають формуватися чоловіча і жіноча психологія, з'являються викликані статевим потягом відповідні думки, інтерес до протилежної статі, книг, кінофільмів, розмов дорослих на інтимні теми. Статевий потяг і енергія знаходять вихід не обов'язково в статевому об'єкті.
Знання вихователями проблем, що можуть виникати на різних етапах статевого розвитку, дає змогу краще зрозуміти стан особистості школяра і педагогічно доцільно будувати стосунки з ним, організовувати виховний вплив.
У статевому вихованні учнівської молоді важливо зосередитися на формуванні моральних «гальм», які б запобігали відхиленням від норми в статевій поведінці, підготовці до сімейного життя. Педагоги повинні акцентувати на морально-психологічних питаннях, розв'язання яких сприяло б формуванню правильних взаємин між статями, унеможливлювало статеву розпусту, закладало підвалини міцної сім'ї в майбутньому. Передусім необхідно виховувати в учнів повагу до себе, чоловічу та жіночу гідність.
Доцільне проведення серйозних бесід з питань статевої гігієни, а в старшому віці – з проблем небезпеки венеричних захворювань. Такі бесіди повинні заторкувати «статеву мораль». Привід до них – цинічні розмови, підвищений інтерес до чужих сімейних справ, підозріле і не цілком пристойне ставлення до закоханих пар, легковажна дружба з дівчатами, неповага до жінки та ін.
Паралельно повинна відбуватися загальносоціальна, моральна, психологічна, правова та господарсько-економічна підготовка молоді до сімейного життя. Кожен з цих видів підготовки передбачає ознайомлення учнів з певними питаннями життя й діяльності сім'ї.
У період статевого дозрівання підліткам, на мою думку, особливо потрібен душевний контакт з батьками. Неприпустиме «шпигування» за дітьми, підозріле ставлення до дружби дітей різної статі. Це робить їх потайними, замкненими, позбавляє дорослих можливості благотворно впливати на їхню психіку і поведінку.
Підводячи підсумки дискусії, учасники заходу дійшли єдиної згоди в тому, що розв'язати проблему дитячої незахищеності заходами тільки примусового, адміністративного або кримінального характеру – неможливо. Тільки реакція суспільства, активність громадських організацій і їх взаємодія з соціальними службами зможуть змінити ситуацію на краще.
- Наостанок хочу звернутися до батьків та педагогів, любіть і оберігайте дітей, адже вони – наше майбутнє! У разі виникнення проблем, звертайтеся за допомогою до відділу кримінальної міліції у справах дітей, і пам’ятайте, що ми покликані на те, аби уберегти наших дітей від лихого, - підсумувала Ірина Качинська.
Автор: Яна Шнурко
|
|
|
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
P.S. не давайцте люди кстати никаких показаний без адвоката, по любым делам. И по экономическим. иначе будете козлами отпущения. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1